Business

کارگاه ایده یابی کسب و کار در ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۷

کارگاه ایده یابی کسب و کار

کارگاه ایده یابی کسب و کار ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ ، یک رویداد کارآفرینی است که در آن علاقه مندان راه اندازی کسب و کار گرد هم می آیند. (همین حالا ثبت نام کنید)

فرآیند کار به این شکل است که قبل از همه چیز اطلاعات مربوط به کسب و کار و ایده توضیح داده خواهد شد و  افراد نیز ایده های اولیه و خام خود را مطرح می کنند و مدرس مربوطه چالش ها، مشکلات و یا نظرات تکمیلی آن را بیان میکند.

این اتفاق بزرگ در نوزدهم بهمن ماه برگزار می شود و فرصت کافی برای همفکری هست. معمولا، برگزارکننده دوره مجموعه ای از متخصصان کسب و کار، بازاریابی و افراد با تجربه را هم به رویداد دعوت می کند تا به تیم های تازه کار کمک کنند. همچنین با توجه به نیاز به تخصص های بسیار – از طراحی مدل کسب و کار و بازاریابی و توسعه محصول گرفته تا مسائل فنی مربوط به راه اندازی سایت و گرافیک و سئو – برای تحلیل و طراحی دقیق یک ایده کسب و کار، حضور انواع تخصص ها در محیط کمک شایانی به پیشرفت کار می کند. مزیت این رویدادها آشنایی با افراد با تخصص های مختلف است. (همین حالا ثبت نام کنید)

۱ – یک دفترچه یادداشت داشته باشید!

دفترچه
دفترچه

این اصل اساسی را به خاطر داشته باشید که “محور و اساس هر کسب و کار، پاسخگویی به یک نیاز مردم است”. همه ما در طول روز با مسائلی مواجه می شویم که مسئله و مشکل بسیاری از مردم است اما از کنار آنها می گذریم. در حالی که می توان هر مسئله را در یک دفترچه یادداشت و سر فرصت به آن فکر کرد و آن را محور ایجاد یک کسب و کار جدید یا تولید محصول جدید قرار داد.

۲ – ایده های موجود را به دقت مطالعه کنید

مطالعه ایده
مطالعه ایده

البته ممکن است دسترسی به رویدادها در زمان مناسب میسر نباشد. ضمن اینکه معمولا هزینه شرکت در استارت اپ ویکند هم برای همه ناچیز نیست. لذا برای شروع یک کسب و کار نباید صرفا منتظر این رویدادها بود. تکنیک دفترچه یادداشت هم ممکن است خیلی سریع شما را به ایده مناسب نرساند. به همین دلیل ما دو مسیر دیگر را هم معرفی می کنیم. یک مسیر مطالعه دقیق طرح های فعلی و الهام گرفتن از آن هاست. به سایت های کارآفرینی و استارت اپی یا کانال های کسب و کار مراجعه کنید و انبوهی از این ایده ها را ببینید و مطالعه کنید. هفته قبل برخی استارت اپ های داخلی در حوزه مواد غذایی را معرفی کردیم که می تواند الهام بخش باشد. هم اکنون استارت اپ ها در حوزه راهنمایی سفر، خرید بلیت، رزرو هتل، مشاوره یافتن محل های ناب سفر و . . . نیز به سرعت در حال گسترش است که تجربیات آنها می تواند آموزنده باشد. حوزه های مالی و پرداخت الکترونیک هم همین طور است.

۳ – ایده های خارجی را بومی سازی کنید

اما مسیر چهارم، بومی سازی ایده های خارجی است. این مسیر تقریبا سریع ترین مسیر پیداکردن یک ایده خوب است. البته نیاز به آشنایی با زبان و جست وجوی هدفمند در سایت های معتبر خارجی دارد. به مورد زیر دقت کنید: از یوتیوب تا آپارات و … : یوتیوب یک مرجع بزرگ ویدئو است که به راحتی با درج آگهی در ابتدای ویدئوها کسب درآمد می کند. محمدجواد شکوری مقدم این ایده را بومی کرد و مطابق با فرهنگ ما آپارات را راه انداخت. کمتر کسی است که این روزها با اینترنت سر و کار داشته باشد و یک بار نتیجه جست وجوهایش به آپارات نرسیده باشد. حالا آپارات مثل یوتیوب به راحتی تبلیغ و کسب درآمد می کند. حالا سایت های تماشای فیلم آنلاین هم گسترش پیدا کرده اند.اما نگاهی دقیق تر به ایده های توسعه یافته در خارج از کشور به خوبی نشان می دهد که هنوز ایده های جدید بسیاری وجود دارد. مثلا مراجع ویدئویی تخصصی در حال گسترش اند؛ مانند مرجع ویدئو علم و فناوری، یا مراجع ویدئوی نرم افزارهای تخصصی. مخصوصا مراجع ویدئوهای آموزشی – که مناسب حال دانشجویان است- با اقبال زیادی مواجهند. از جمله مراجع ویدئوهای آموزش نرم افزار که به صورت رسمی در دانشگاه ها آموزش داده نمی شوند و دانشجویان مجبورند خودشان کار را یاد بگیرند. ایده دیگر مرجع ویدئوی آموزش های مربوط به کامپیوتر و موبایل است؛موضوعی که این روزها همه با آن سر و کار دارند. (همین حالا ثبت نام کنید)

حالا وقتشه …

ما در این کارگاه یک روزه به شما می آموزیم که چطور کسب و کار راه اندازی ویا چطور مدیریت کنید  و صدها نکته کلیدی ای که همگی اصلی بر مدیریت کسب و کار  شما میباشد . در روز ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ پذیرای شما خواهیم بود تا مطالب ارزنده ای را در این زمینه به شما بیاموزیم… (با یک کلیک ثبت نام کنید)

اینستاگرام مصطفی طاهری

کانال آپارات عصر خلاقیت

لینکداین مصطفی طاهری

فیسبوک مصطفی طاهری

توئیتر مصطفی طاهری

. به نظر شما چه عواملی باعث موفقیت کسب و کار میشود؟! یک کسب و کارموفق دارای چه ویژگی هایی است؟

همچنان در عصر خلاقیت بمانید

سمینار رایگان نخبگان کسب و کار

یلدا چه شبی است؟ معنی آن چیست !

سمینار رایگان طراحی کسب و کار

سمینار به یاد ماندنی از خوب به عالی

جشن نوروز از دیروز تا به امروز  

مهارت های زندگی چیست؟  

برچسب ها
نمایش بیشتر

مصطفی طاهری

من مصطفی طاهری نویسنده بیش از 5 کتاب و مدیر و مشاور مجموعه های مختلف هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه، دانش و تجربیات خودم، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن