Business

CRM چیست ؟! بررسی CRM اجتماعی و موبایل در امروزه

CRM ( مدیریت ارتباط با مشتری ) 

CRMمدیریت ارتباط با مشتری / Customer Relationship Management ) به همه فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار می‌رود و شامل مدیریت انواع شیوه‌هایی است که مشتری جهت ارتباط با سازمان استفاده می‌کند.

crm چیست؟
crm چیست؟

اصول مدیریت ارتباط با مشتری

اصول CRM / مدیریت ارتباط با مشتری، چگونگی ایجاد موفق یک سیستم و اجرای آن را برای مدیریت ارتباطات مشتریان از شروع و اجرای اولیه یک چنین سیستمی تا نگهداری آن در زمان‌های مختلف را بیان می‌کند.

CRM موبایل

یک برنامه CRM موبایل قابلیتی را فراهم می سازد که طی آن قدرت کارهایی که یک سیستم CRM انجام می دهد بیشتر شده و طی آن به افرادی نظیر فروشندگان، کارکنان بخش خدمات و تیم های پشتیبانی اجازه میدهد تا به داده های مشتریان از خارج سازمان و توسط گوشی های موبایل دسترسی داشته و با همدیگر تعامل داشته باشند، آن هم زمانی که در جاده و به دور از شرکت هستند.

crm mobile
crm mobile

استفاده از تبلت ها، گوشی های هوشمند همراه و دیگر دستگاه های مشابه که قابلیت استفاده از وب را دارند، باعث شده است که کاربران آن ها بتوانند اطالعات مرتبط با مشتری را از سیستم های خود دریافت و به روز کنند و بواسطه آن فرصت ها و شغل های گوناگون را مدیریت کنند، سفارش ها را ترتیب دهند و فهرست موجودی کالا را به همراه بسیاری از کارهای دیگر را درست به همان سادگی که در اداره انجام می دهند، بررسی کنند.

CRM موبایل کامل کننده سیستم CRM درون سازمان است. شما می توانید هر زمان، در هر جا و حتی هنگام حرکت ، یک CRM داشته باشید تا بواسطه آن به مشتریان خود نزدیک تر و نزدیک تر شوید.

CRM اجتماعی

تکنولوژی های اجتماعی ، نظیر بلاگ ها ، انجمن ها و شبکه های اجتماعی در حال تغییر دادن شکل روابط بین سازمان ها و سهام داران شان هستند.

social crm
social crm

CRM اجتماعی نتیجه همگرایی تکنولوژی های اجتماعی با فرآیند ها و تکنولوژی های مدیریت روابط مشتری است.
رسانه اجتماعی تنها به شبکه های مستقل معروف محدود نمی شود.

انواع مختلف دیگر از جوامع نظیر جوامع داخلی، با شبکه های درون سازمانی در ارتباط هستند و اجازه شکل گیری انواع جدیدی از همکاری ها و ارتباطات را می دهند ، با امکان پاسخ دهی بیشتر به نیازهای سهام داران گوناگون یا افراد علاقه مند.

جوامع مدیریت شده مرتبط با یک برند به افراد علاقه مند اجازه می دهند تا بیشتر با سازمان و همدیگر برای حل مشکلاتشان درگیر شوند و فیدبک ها و نظرات خود را عرضه کنند. در این نوع جامعه، سازمان یا برند دارای توانایی بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن شکل گیری محتوای پیام و شرکت افراد در موارد مختلف است.

اخیرا، بعضی محققان به یکپارچگی گفتگو های اجتماعی ساختار یافته و ساختار نیافته در رابطه با مشتریان سازمانی و منافع احتمالی آن اشاره کرده اند.

در حقیقت، این تحقیق نشان می دهد که CRM اجتماعی می تواند منافعی را به شکل زیر فراهم کند :

  •  امکان حمایت از توسعه و ایجاد خدمات و محصولات جدید
  • خدمات دهی بهتر به مشتری
  • شناسایی بهتر فرصت ها برای فروش محصول جدید به مشتری کنونی و یا راضی کردن او برای خرید محصول بیشتر

در نتیجه، راهکارهای CRM اجتماعی می تواند توانمندیهای همکاری اجتماعی جدیدی را فراهم سازد که شامل فید های فعالیتی، بلاگ نویسی به شیوه میکرو بلاگ ، گفتگوها ، به روز رسانی های فعالیت های خودکار شده و فیدهای فعالیت CRM موبایل می باشد.

 

ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام مصطفی طاهری
کانال آپارات عصر خلاقیت
لینکداین مصطفی طاهری
فیسبوک مصطفی طاهری
توئیتر مصطفی طاهری

 

از اینکه با مبحث جذاب و به روز « CRM چیست ؟! بررسی CRM اجتماعی و موبایل در امروزه» همراه ما بودید صمیمانه از شما سپاسگذاریم. آیا با اپلیکیشن های CRM در کسب و کار آشنایی دارید؟ تجربیات خود را با مخاطبان عصر خلاقیت درمیان بگذارید

 

همچنان در عصر خلاقیت بمانید

مدیریت ارتباط با مشتری
رابطه را چگونه برقرار کنیم؟
سمینار رایگان طراحی کسب و کار
طراحی کسب و کار
پرورش خلاقیت کارمندان

برچسب ها
نمایش بیشتر

مصطفی طاهری

من مصطفی طاهری نویسنده بیش از 5 کتاب و مدیر و مشاور مجموعه های مختلف هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه، دانش و تجربیات خودم، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن