contentmarketing

تبدیل بازاریابی محتوای خوب به عالی

تبدیل بازاریابی محتوای خوب به عالی

برای تبدیل بازاریابی محتوای خوب به عالی در بازاریابی به شخصیت مشتریان خود توجه کنید. استراتژی‌ها و کمپین‌های بازاریابی محتوایی همیشه با نیازهای مشتری آغاز می‌شود.

 

۱- هر هفته با تیم خود ملاقات کنید

موثرترین  روش تیم‌های بازاریابی محتوا در تولید محتوای با ارزش و با کیفیت  این است هر هفته با هم ملاقات می‌کنند تا برنامه‌های بازاریابی محتوایی خود را بررسی، اصلاح و تجدید نظر کنند.خلاقیت در تنهایی اتفاق نمی‌افتد، جلسات هفتگی خلاقیت را افزایش می‌دهد، ارتباطات را تقویت می‌کند و بازاریابی محتوایی را برای بسیاری از شرکت‌ها بهبود می‌بخشد.

۲- استراتژی برند خود را بسازید

بدانید که برند شما چه ارزش‌هایی دارد و چه ارزش‌هایی به مخاطبان هدف خود ارائه می‌دهد. هر محتوایی که تولید می‌شود باید ارزش‌های اصلی برند شما را به گونه‌ای نشان دهد که در نگاه اول مشتریان شما بلافاصله متوجه شوند که محتوای شماست. هر ارتباطی باید ارزش برند را برای ایجاد وفاداری مشتریان افزایش دهد.

۳- یک برنامه منظم داشته باشید

این کار به نظر بسیار ساده است اما تعداد کمی از افراد آن را انجام می‌دهند. برنامه ریزی کنید و طبق آن برنامه پیش روید. بازاریابی محتوایی زمانی موثر است که شما به طور منظم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. مشتریان مشتاق محتوای شما هستند و این پیش بینی تعامل را افزایش می‌دهد که همین عامل قانون طلایی برای یک محتوای عالی است.

برنامه محتوای خود را توسعه دهید و بدون توقف آن را دنبال کنید. از ابزارهای برنامه ریزی برای برنامه ریزی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. هر چه روال کاری شما در بازاریابی محتوایی منظم تر باشد، تعامل بیشتری اتفاق می‌افتد.

برنامه بازاریابی محتوایی

اهداف کلی (Objectives):

با ارائه اهدافی کلی و راه‌های رسیدن به این اهداف، برنامه بازاریابی محتوایی را تعیین می‌کنیم. به عنوان مثال

  •  در سال آینده درآمد خود را افزایش دهیم
  •  در ۶ ماه آینده جایگاه برند خود را افزایش دهیم.

اهداف (Goals):

این اهداف جزئی‌تر بوده و بیشتر با آمار و ارقام مطرح می‌شوند:

  • در سال آینده درآمد خود را از n درصد تا n درصد افزایش دهیم
  • در ۶ ماه آینده میزان آگاهی از برند را تا n درصد افزایش دهیم.

استراتژی:

برنامه ریزی برای رسیدن به استراتژی‌های مختلف. به عنوان مثال:

  • تبدیل شدن به بهترین منبع اطلاعات برای مشتری و مشکلات مشتری
  • ارائه اطالاعات مفید به مخاطب
  • آموزش مشتری

معیارها و متریک‌ها:

هنگامی که اهداف و استراتژی را مشخص کردیم،نوبت آن رسیده که واحدهای سنجش و اندازه‌گیری را تعیین کنیم. متریک‌ها باید جزئی تر باشند. به عنوان مثال:

  • افزایش ترافیک وب سایت تا n درصد
  • افزایش نرخ تبدیل

 

۴) از رسانه‌های مختلف استفاده کنید

وقتی اسم محتوا را می‌شنوید، احتمالا پست‌های وبلاگ، مطالعات موردی، کتاب‌های الکترونیکی رایگان و غیره را تصور می‌کنید. شاید به عنوان مثال ویدئو به ذهنتان نرسد. طیف بازاریابی محتوایی خود را با استفاده از رسانه‌های مختلف گسترش دهید. افراد مختلف ترجیح می‌دهند اطلاعات را در فرمت‌های مختلفی دریافت کنند. برخی از زبان آموزان فایل‌های صوتی را ترجیح می‌دهند، در حالی که افراد بصری ممکن است ترجیح دهند درباره یک مطلب مقاله بخوانند یا یک ویدئو تماشا کنند. بازاریابی محتوایی خود را در رسانه‌های مختلف امتحان کنید تا تمام سلایق را پوشش دهید. از روش‌های تبلیغاتی موثر استفاده کنید. راه جدیدی برای دستیابی به مخاطبان خود بیابید و بازدهی بالایی در این دسترسی کسب کنید.

 

۵) ریسک پذیر باشید

باید شنیده باشید که اگر همیشه کاری را که انجام می‌دادید را انجام دهید، همیشه آنچه را که همیشه داشته‌اید را دریافت خواهید کرد این جمله قدیمی به همان اندازه در بازاریابی محتوایی موثر است که در بقیه موارد زندگی تاثیر دارد. افراد در طول تاریخ پیشرفت کرده‌اند زیرا ریسک کردند مخالف جهت دیگران حرکت کردند.

اگر تمامی رقبای شما وبلاگ نویسی می‌کنند، شما از فرم‌های جدیدتری برای تولید محتوا استفاده کنید تا دیده شوید. اگر دیگران می‌گویند اینستاگرام یک راه موفقیت است شما توئیتر را انتخاب کنید. موفقیت‌های خود را آزمایش و بررسی کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید.اما خود را محدود به یک محیط نکنید. کارهای جدید را امتحان کنید تا از بیشتر دیده شوید.

با استفاده از این روش‌ها در بازاریابی محتوایی به خوبی از پس این روش بازاریابی برمی‌آیید. اما ثابت نمانید، به یادگیری ادامه دهید و ایده‌های نو استفاده کنید.

 

در بخش بعدی به ابزارهای توزیع محتوا می پردازیم. 

با عصر خلاقیت همراه باشید و از سایر مطالب بخش بازاریابی محتوا دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مصطفی طاهری

من مصطفی طاهری نویسنده بیش از 5 کتاب و مدیر و مشاور مجموعه های مختلف هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه، دانش و تجربیات خودم، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن