contentmarketing

ایده های مختلف برای تولید محتوا

ایده های مختلف برای تولید محتوا (بخش ا)

ایده های مختلف برای تولید محتوا در ۲ بخش به شما ارائه خواهد

اینفوگرافیک و گیفوگرافیک : بیان اطلاعات مفید و کاربردی به صورت گرافیکی. باید بگوییم Infographic، ارائه محتوا، اطلاعات و یا داده به صورت بصری و در قالب یک تصویر گرافیکی است. این عبارت از دو کلمه اینفو (Info) به معنای اطلاعات و گرافیک (Graphic) تشکیل شده است.

اینفوگرافیک ها به دلیل ماهیت بصری خود، باعث می شود کاربران بیشتر با آن ارتباط برقرار کرده و در نتیجه از قابلیت اشتراک گذاری و تعامل بیشتری نسبت به محتوای متنی برخودار است. شما می توانید با استفاده از قدرتی که یک تصویر می تواند به نمایش بگذارد، محتوای مورد نظر خود را به کاربرانتان تحویل دهید. اینفوگرافیک ها می توانند تا بیش از ۳ برابر نسبت به انواع دیگر محتواها، در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. اینجاست که اینفوگرافیک قدرت خود را به رخ انواع محتوای موجود در وب می کشاند! شما می توانید داده های آماری، آمار و ارقام مربوط به یک پژوهش و هر گونه اطلاعات اینچنینی دیگری را به خوبی با اینفوگرافیک به نمایش بگذارید.

شما می توانید از گیفوگرافیک هم استفاده کنید. گیفوگرافیک به نوعی همان Infographic است که به جای محتوای بصری ایستا، از محتوای بصری پویا (تصاویر گیف) برای بیان اطلاعات موجود در خود استفاده می کند.

Meme: همان تصاویر شخصیت های مختلف که بر روی آن جملات (معمولا) طنز آمیز نوشته شده است. یکی از مزیت های Meme ها، شوخ طبعی ظریفی است که در این گونه از محتواهای موجود وجود دارد. مردم به چیزی که با آن بتوانند شاد باشند، علاقه داشته و معمولا نیز این موارد را به خوبی به اشتراک می گذارند. وب سایت هایی نظیر Meme Generator یا Quick Meme ابزار مناسبی را در اختیار کاربران قرار می دهند تا به راحتی بتوانند تصاویر Meme مورد علاقه خود را بسازند.

برای انتشار در وب سایت ها توصیه نمیشود. مناسب در شبکه های اجتماعی و به دلیل ماهیتشان، از قابلیت اشتراک گذاری بالایی نیز برخوردارند. تصاویر Meme، محتوای رسمی ای نیست، بنابراین محتوای چندان با ارزشی به شمار نمی آید؛ در نتیجه در استفاده از آن ها افراط به خرج ندهید. استفاده بیش از اندازه از این تصاویر می تواند به اعتبار برند شما خدشه وارد کند

ویدیو : محتوای ویدیویی یکی از مهم ترین و بهترین انواع محتواهای موجود در وب است . در ویدیو، می توان پیام و مفهومی را بسیار ساده تر و بهتر به مخاطب عرضه داشت. می توان تاثیر بیشتری بر روی مخاطب گذاشت و مخاطب نیز، محتوا و مضمون محتوای ویدیویی را بیش از انواع دیگری از محتوا به خاطر خواهد سپرد.

محتوای ویدیویی خود را روی یوتیوب و یا آپارات قرار دهید. باید بدانید که این پلتفرم ها برای اشتراک گذاری ویدیو به وجود آمده و علاوه بر آن، کاربران بیشماری دارند، در نتیجه شما با این کار می توانید محتوای خود را برای تعداد بیشتری از مخاطبین به نمایش بگذارید (همچنین فعالیت برند شما در شبکه های اجتماعی یکی از پارامترهایی است که گوگل برای رتبه دهی وب سایت ها به آن توجه می کند، بنابراین، این کارِ شما، حکمِ “یک تیر و دو نشان” را خواهد داشت).

محتوای آموزشی و راهنما

آموزش و یا راهنمایی درباره یک موضوع به خصوص است. محتوای آموزشی و راهنما ها بهتر است با طراحی منحصر به فرد و تصاویر نسبتا زیادی همراه شود (البته هیچ گاه در هیچ چیز زیاده روی نکنید!).

به ۳ رکن اساسی نیاز هست؛ یک نویسنده ماهر، یک طراح زبردست و یک ایده عالی.

طراح وظیفه دارد تا این محتوا را به گونه ای به مخاطب عرضه کند که جذاب تر و خواندنی تر به نظر برسد، تا مخاطب علاوه بر لذت بردن از راهنمایی های مفیدِ آن، از ظاهر و چیدمان تمامی عناصر مورد نیازِ آن، لذت کافی را ببرد. محتوای آموزشی و راهنما را در قالب یک صفحه وب و یا در قالب یک فایل PDF قابل دانلود در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

بهترین نوع محتوا برای جمع آوری لید و اطلاعات کاربرانتان است. به عنوان مثال می توانید این گونه بگویید: “اگر قصد دارید از این محتوای آموزشی بهره مند شوید، ایمیل خود را وارد نمایید.”

نقد و بررسی کتاب

ایجاد یک بحث و گفتگوی ساده از یک کتاب یا موضوع به همراه دیدگاه شما در مورد آن باشد. شما می توانید کتاب های مناسب را معرفی کرده و از آن هایی که به نظرتان ضعیف تر هستند نیز انتقاد کنید. همچنین می توانید مفاهیمی که از کتاب ها دریافته اید را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید. محتوای نقد و بررسی کتاب بسیار مناسب هستند زیرا به مخاطبانتان کمک می کند تا روی برند شما به عنوان متفکر حساب باز کنند.

بسته به سلیقه شما نگارش شود، هم می توانید این نوع محتوا را به صورت تخصصی برای کاربرانتان عرضه کنید، هم می توانید تنها به یک معرفی ساده بسنده نمایید.

پیشنهاد می شود در محتوای نقد و بررسی کتاب ها از این قالب پیروی کنید:

  •     معرفی کتاب: ۱ تا ۵ جمله
  •     معرفی نویسنده: ۱ تا ۵ جمله
  •     خلاصه ای از نکات برجسته کتاب: برای هر نکته ۱ تا ۳ جمله
  •     قسمت هایی از کتاب که به آن علاقه مند هستید را به اشتراک بگذارید: ۱ تا ۵ جمله
  •     قسمت هایی از کتاب که به آن علاقه ای ندارید را به اشتراک بگذارید: ۱ تا ۵ جمله
  •     توصیه (و یا عدم توصیه) به کاربرانتان: ۱ تا ۳ جمله
  •     در صفحه یک کال تو اکشن قرار دهید: کال تو اکشنی که به کتاب لینک شده است

 

در بخش بعدی به ایده های مختلف برای محتوا (بخش ۲) می پردازیم. 

با عصر خلاقیت همراه باشید و از سایر مطالب بخش بازاریابی محتوا دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن