Business

کسب و کار

کسب و کار

کسب و کار (به انگلیسی: Business )، یک گروهی از افراد یا سازمان است که برای فراهم کردن کالا، خدمات یا هر دو به مشتری ایجاد شده است. کسب و کار در اقتصاد سرمایه‌داری مهمترین عامل است. بیشتر کسب و کارها که مالک آن‌ها بخش خصوصی است برای این ایجاد شده‌اند که سودآور باشند و دارایی صاحب‌شان را بیشتر کنند. اما کسب و کارها می‌توانند زیان ده نیز باشند یا مالک آن‌ها دولت باشد. از کسب و کاری که چندین فرد در دارایی آن سهیم باشند با عنوان شرکت یا سهام دار یاد برده می‌شود، هر چند که این واژه تعریف دقیق‌تری نیز دارد.

پترس و پلومن، از صاحب نظران این حوزه، بر این باورند که هر نوع خرید و فروش کسب و کار نیست، بلکه کسب وکار هر نوع تبادل تکرار شونده و تجدید پذیر است. معمولاً کسب و کار در شکل خصوصی آن نمود پیدا می کند که تلاش دارد بر سود بیشتر یا فروش بیشتر تمرکز کند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. اما در شکل دولتی آن بیشتر مشارکت تعداد بیشتری از افراد جامعه اهمیت دارد.

بیزینس
کسب و کار

تیم سازی

متاسفانه در ایران هیچگونه تمایلی برای داشتن شریک و یا انجام کار تیمی به دلایل عقاید محدود کننده که از کودکی در ذهن هر شخص ( مانند شریک اگر خوب بود خدا شریک داشت!! ) بارگذاری شده وجود ندارد. ما در عصر خلاقیت تلاش میکنیم مفهوم تازه ای از کار تیمی و شراکت ارائه کرده تا بر اساس یک نظریه که میگوید ” وقتی شما ۲ نفر هستید، قدرت شما ۲ برابر نمیشود ، بکه چند برابر میشود ” بتوانیم توان شما را چند برابر کنیم. فراموش نکنید که مهمترین نکته در هر کسب و کار فرآیند تیم سازی و یافتن نفراتی هم سو و هم نظر با شماست که روند پیشرفت و کار را تسهیل میکنند. در مقاله ای به شما خواهیم آموخت که چگونه نفرات ایده آل برای تیم و سازمان خود را جذب کنید.

تیم سازی
تیم سازی

روش های کسب درآمد

در دنیای امروز ضرورت کسب درآمد و داشتن یک زندگی حداقل متوسط بر هیچ کس پوشیده نیست. شما باید پول بدست آورید تا به زندگی خود ادامه دهید. هرگز به امید شانس و پول های باد آورده نباشید. آنها هم حال شما را نابود میکنند و هم باعث میشوند هرگز خودتان را نشناسید. اما راه های مختلفی برای کسب درآمد وجود دارد که به اختصار به آنها اشاره خواهیم کرد

ساده ترین آن استخدام و کارمندی است. شما میتوانید در ادارات و شرکت های مختلف با ارائه سابقه خوب و پر کردن فرم به استخدام آن موسسه یا سازمان درآمده و ماهیانه در ازای عملکرد مشخص پول مشخصی دریافت کنید. اینجا جایی برای کارمند ها نیست، مگر اینکه تصمیم گرفته باشند زندگی خود را متحول کنند که در این صورت برنامه ویژه ای برای آنها داریم.

روش بعدی اداره کسب و کار شخص دیگر است. در اینجا شما بنگاه اقتصادی که شرکت و موسسه شخص دیگری را تحت نظارت خود گرفته و با پیشبرد کار درآمد کسب میکنید. البته هرگز اختیار تام ندارید و در هر لحظه امکان حذف شما وجود دارد. به همین دلیل معمولا افراد در این نوع عملکرد محدوده توانایی خود را کشف نمیکنند.

کسب و کار

مورد بعدی راه اندازی کسب و کار مستقل است. شما میتوانید با استقلال کامل اقدام به راه اندازی کسب و کار کرده و به درآمد خودتان برسید. البته لازم است که مراحل راه اندازی کسب و کار را به دقت دنبال کرده تا با شکست های قابل پیشگیری غافل گیر نشوید. شکست بخش بزرگی از پیروزی هر شخص است. اما گاها شکست های ساده لوحانه که قابل آموزش هستند میتواند آینده کسب و کار شما را به خطر بیندازد. اگر شما هم احساس کردید وقت آن رسیده که کسب و کار خودتان را ساخته و مدیریت کنید، در مقالات بعدی حتما همراه ما باشید تا به نکات مهم نوشتن بیزینس پلن را به شما آموزش دهیم. درباره ما بیشتر بدانید

بیزینس پلن
Business plan

 

در ادامه با عصر خلاقیت همراه باشید تا به باید ها و نباید های کار آفرینی اشاره کنیم

از سایر مطالب بخش بلاگ دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

سایر مطالب:

کنسرت ایلیاس یالچینتاش
ثروتمندترین افراد جهان
کارآفرینی چیست؟
مدیریت ارتباط با مشتری

برچسب ها
نمایش بیشتر

مصطفی طاهری

من مصطفی طاهری نویسنده بیش از 5 کتاب و مدیر و مشاور مجموعه های مختلف هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه، دانش و تجربیات خودم، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفت =

بستن