biography

میلیاردرهای جهان را بشناسید؛ دیدار با ثروتمندترین افراد سیاره

ثروتمندترین افراد جهان

در سال ۲۰۱۷ رکورد میلیاردرهای جهان شکسته شد؛ به طوری که تعداد میلیاردر ها در سال گذشته میلادی با ۱۳٪ افزایش به ۲۰۴۳ نفر از آمار قبلی یعنی ۱۸۱۰ نفر رسید. در این مقاله ۶ شخص ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۷ را به شما معرفی کرده و در انتها نتایج بدست آمده از این لیست را یادآور میشویم.

لیست میلیاردرهای جهان

دست نیافتنی ها

بیل گیتس شماره یک ثروتمندترین شخص برای چهارمین سال متوالی است و در لیست میلیاردرهای جهان برای ۱۸ سال از ۲۳ سال گذشته است. او دارایی ۸۶ میلیارد دلاری دارد که از سال گذشته به ۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

Bill Gates
بیل گیتس

جف بزوس موسس آمازون بهترین عملکرد را در میان سایر نفرات در این سیاره داشت، و ثروت خود را ۲۷.۶ میلیارد دلار اضافه کرد. در حال حاضر ارزش خالص دارایی جف ۷۲.۸ میلیارد دلار است؛ او برای اولین بار در جمع ۳ نفر میلیاردرهای جهان قرار گرفت در حالی که در سال ۲۰۱۶ در مقام پنجم قرار داشت.

Jeff Bezos
جف بزوس

جایی برای پیرمردها

وارن بافت دومین شخص برتر سال ۲۰۱۷ با عملکرد مثبت بود و بزرگترین سود را از آنجایی به دست آورد که دونالد ترامپ در نوامبر ۲۰۱۶ به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. ۱۴.۸ میلیارد دلار در ۱۲ ماه گذشته برای او کافی بود تا با ۶۷ میلیارد دلار جایگاه آمانیکو اورتگا را تصاحب کند. وارن بافت پیش از این موفق شده در سال ۲۰۰۸ عنوان ثروتمندترین مرد جهان را تصاحب کند. او دو قانون مهم دارد. اول: پول از دست ندهید و قانون دوم: قانون اول را فراموش نکنید.

Warren-Buffett
وارن بافت

آمانیکو اورتگا Amancio Ortega ، بنیانگذار برند پوشاک اسپانیایی زارا و صاحب ۷۵۰۰ فروشگاه زنجیره ای در جهان است. ثروت اورتگا از سال گذشته به میزان ۴.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است، اما با این وجود هنوز هم افزایش ثروت او به عنوان چهارمین شخص در لیست ثروتمندترین افراد جهان برای تصاحب جایگاه بهتر کافی نبوده و نمی تواند با موفقیت های دیگران هماهنگ باشد. او هم اکنون در حدود ۶۲ میلیارد دلار ثروت دارد

Amancio ortega
آمانیکو اورتگا

جوانان پر انگیزه

مارک زاکربرگ موسس فیس بوک برای اولین بار به جمع پنج شخص میلیاردرهای جهان رفت و پس از آن که ثروت او در ۱۲ ماه گذشته ۱۱.۴ میلیارد دلار افزایش یافت، جایگاه پنجم میلیاردرهای جهان را از آن خود کرد.

mark zuckerberg
مارک زاکربرگ

در حالی که کارلوس اسلیم هولو مکزیکی که زمانی ثروتمندترین مرد جهان بود، برای اولین بار در ده سال گذشته از به رتبه ششم تنزل یافته است.

carlos slim
کارلوس اسلیم

نکات ویژه لیست میلیاردرهای جهان

– جف بزوس در تاریخ ۶ مارس ۲۰۱۸، با ۱۱۲ میلیارد دلار دارایی ثبت‌شده، به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد. در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۱۸، ارزش خالص دارایی‌های او ۱۱۸.۷ میلیارد دلار برآورد شد و گفته شده‌ است که در مسیر تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد در تاریخ معاصر است

– در حال حاضر پیر امیدیار Pierre Omidyar موسس سایت ebay با چیزی در حدود ۱۱ میلیارد دلار ثروتمندترین ایرانی حاضر در لیست میلیاردرهای جهان است.

– جان و پاتریک کولیسون John & Patrick Collison ، در سن ۲۶ و ۲۸ سالگی در حال حاضر جوانترین میلیاردرهای خود ساخته با ارزش دارایی هریک ۱.۱ میلیارد دلار در جهان هستند که استارتاپ استریپ را مدیریت میکنند. جان کولیسون تنها ۲ ماه کمتر از ایوان اشپیگل موسس اسنپ چت سن دارد و هر ۳ نفر از جوانترین میلیاردرهای خودساخته در لیست میلیاردرهای جهان هستند

John and Patrick Collison
جان و پاتریک کولیسون

از سایر مطالب بخش بلاگ دیدن فرمایید.

با ما در عصر خلاقیت همراه باشید تا افراد موفق جهان را بهتر بشناسیم

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

سایر مطالب:

کنسرت ایلیاس یالچینتاش
مدیریت ارتباط با مشتری
کارآفرینی چیست؟
کسب و کار را بهتر بشناسیم

برچسب ها
نمایش بیشتر

مصطفی طاهری

من مصطفی طاهری نویسنده بیش از 5 کتاب و مدیر و مشاور مجموعه های مختلف هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه، دانش و تجربیات خودم، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن