Business
موضوعات داغ

زمان و راهنمای مدیریت آن توسط میلیادرها

مدیریت زمان

میلیاردرها چگونه زمان خود را مدیریت می‌کنند؟

عادت ۱ : روی درختان تمرکز می‌کنند  ، نه روی جنگل

کارآفرینان موفق عادت دارند که پروژه‌ ها و اهداف بزرگ خود را به قطعات کوچک تر تقسیم کنند . این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا سریع‌ تر و راحت ‌تر عمل کنند ، درحالی‌که هم‌ زمان باعث می‌شود کمتر حس کنند که کلی کار روی سرشان ریخته است .
از خود بپرسید : در حال انجام چه پروژه‌ی بزرگی هستم یا می‌خواهم انجام دهم ؟ چگونه می‌توانم این پروژه را به قطعات کوچک ‌تری تقسیم کنم که مدیریت آن‌ ها ساده‌تر باشد ؟

عادت ۲ : برای کارهایی که تکمیل می‌کنند حس مثبتی دارند

بیشتر افراد تا آخرین قدمِ مانده به تکمیل یک هدف یا کار بزرگ اصلا احساس اتمام ، رضایت یا انجام کاری مفید ندارند . اما صاحبان کسب‌ و کاری موفق ، برای هر اقدامی که به سرانجام می‌رسانند ، احساسی خوب و اشتیاق دارند ؛

فارغ از اینکه کاری که انجام داده‌اند ، چقدر بزرگ به‌نظر می‌رسید . آنها قبل از رونمایی کارشان ، زمانی‌که ۱۰۰ درصد کار به ‌پایان رسیده بود ، منتظر اتفاق خاصی نبودند و به‌جای آن ، در تمام طول مسیر با به رسمیت ‌شناختن و جشن گرفتن برای دست‌ یافتن به اهداف‌ شان، با انرژی به حرکت خود ادامه دادند .

از خود بپرسید : برای انجام یک پروژه چه میزان پیشرفت داشته ‌اید که به‌خاطرش کاملا از خود قدردان نبوده ‌اید ؟

عادت ۳ : متعهد به زمان‌بندی کارها و مدیریت زمان هستند

افراد خیلی موفق عادت دارند از برنامه‌ ی زمانی استفاده کنند تا هیچ ‌وقت چیزی را به ‌تعویق نیندازند . در تعریف ساده ، یک برنامه‌ی زمانی روشی برای اختصاص بلوک ‌های زمانی برای انجام کارهایی است که باید انجام بدهید .

بسیاری از میلیاردرها برای کسب قدرت زمان‌ بندی و ساخت یک برنامه ‌ی زمانی کاری از این سه مرحله‌ی ساده استفاده می‌کردند و به شما هم توصیه می‌کنیم طبق آن عمل کنید :

زمان‌های قدرت خود را شناسایی کنید . هرکس در مقاطعی افت‌ و خیزهایی در وضعیت انرژی ، توجه و تمرکز خود دارد . با دانستن و درک الگوهای انرژی خود می‌توانید یک برنامه‌ی زمانی بسازید که از افت ‌و خیزهای شخصی شما استفاده ‌ی مفید کند .

برای انجام کارها بلوک ‌های زمانی کنار بگذارید . زمان های قدرت خود را در ذهن داشته باشید . در تقویم روز ، مدت‌ زمانی خاص را برای انجام موردی مشخص ، تعیین کنید . مقاطع زمانی که بیشتر میلیاردرها استفاده می‌کنند ، بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه است و خیلی ‌ها هر چند ساعت زمانی را برای استراحت استفاده می‌کنند تا به مغزشان فرصت پردازش اطلاعات را بدهند و با ذهن و جسمی تازه به کارهای بعدی بپردازند .

نتیجه گیری

در آخر ، برنامه‌ی زمانی خود را فقط در ذهن خود درست نکنید ، آن را بنویسید . چه از یک دستیار دیجیتال شخصی استفاده کنید یا از یک برنامه ‌ی تقویم یا از یک دفترچه ‌ی سفید کهنه ، داشتن یک نسخه‌ی نوشته‌ شده از برنامه‌ی زمانی ، امری کلیدی است .

از خود بپرسید : کدام ‌یک از کارهایی که قرار بر انجام‌شان است و باید پنجره‌ی زمانی برای آنها مقرر کنم ، فقط در ذهن خود ثبت کرده‌ام ؟

اگر فکر می‌کنید این عادات برای موفقیت ساده ‌تر از چیزی هستند که واقعیت داشته باشد ، در نظر داشته باشید که بیشتر افراد می ‌دانند انجام چه چیزی لازم است و حتی به چگونگی انجام آن آگاه هستند . چیزی که اغلب وجود ندارد عادت‌ ها یا نظم لازم برای انجام آن کار در بهترین روش ممکن است . به این بیندیشید که شما تا ثروتمند شدن فقط به‌اندازه ‌ی چند عادت مدیریت زمانی کوچک فاصله‌ دارید .

لطفا تجریبات خود را در رابطه با مدیرت زمان با ما در میان قرار دهید .

 

۷ راز افراد موفق
تفکر استراتژیک و ۶ کلاه برای دستیابی بهتر به آن
تفکر استراتژیک و ۶ کلاه برای دستیابی بهتر به آن

از سایر محصولات آموزشی در زمینه های مختلف در عصر خلاقیت دیدن نمایید .

برچسب ها
نمایش بیشتر

سید محمد دلاور پور مقدم

من سید محمد دلاور پور مقدم متخصص دیجتال مارکتینگ ، سوشیال مارکتینگ و طراح گرافیک هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه ، دانش و تجربیات خودم ، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن