Business
موضوعات داغ

تغییر

و فرایند آن

توانایی تغییر بخش مهمی از محیط کسب و کار است . سازمانهایی که می‌خواهند به تغییرات موفقیت‌آمیز دست یابند باید بر فرصت‌ ها متمرکز شوند و در آغاز جاده تغییر، باید چند پرسش زیر را از خود بپرسند :

– چه چیزی باید بهبود داده شود ؟
– چگونه باید بهبود داده شود ؟
– چه نتایجی به واسطه بهبود مدنظر است ؟
– فرآیند بهبود چگونه باید اجرا شود ؟
– پیامدهای بهبود چه مواردی هستند ؟

زمان حاضر

شرایط فعلی را تحلیل کنید . در حال حاضر چه کاری انجام می‌شود ؟ در صورتی که تغییری رخ ندهد نتایج شرایط فعلی چه خواهد بود ؟ استاندارد ها و سنت‌ های سازمانی چه مواردی هستند ؟

نتایج آینده

نیازها ، خواست‌ها و آرزوهایی که دیگران را برای ایجاد تغییر تشویق می‌کند مشخص کنید . مقصد و آرمان تغییررا شناسایی کنید . از طریق ادراک ، شهود و درک روندها ، دورنما را ترسیم کنید .

استراتژی

به جایی که می‌خواهید باشید ، چگونه می‌رسید ؟ چیستی و چگونگی مورد نیاز رسیدن به مقصد را بشناسید . آیا در یک مسیر ثابت حرکت می‌کنید یا در میانه راه مسیر راتغییر می‌دهید . بدون درک روشن از نتایج آینده ، استراتژی نمی‌تواند اجرا شود .

اقدام تغییر دهنده

برای اطمینان از اینکه هر قدم یا مرحله از استراتژی اجرا می‌شود ، اقدامات مورد نظر را شناسایی کنید . این اقدامات ، اقدامات روزانه اجرای برنامه اصلی هستند . با این اقدامات است که استراتژی موجودیت می‌یابد و معیار پاسخگویی افراد مشخص می‌شوند .

بازنگری

وقتی به مقصد رسیدید آیا می‌دانید کجا هستید ؟ آیا به نتایج مورد نظر دست یافته‌اید ؟ آنچه را که استراتژی و تغییر برای سازمان به ارمغان آورده‌ اند اندازه‌گیری کنید .

بازده شخصیت
منابع نوآوری
چگونه می‌توان از نوآوری برای تقویت یک استارت آپ استفاده کرد ؟

لطفا نظرات و تجریبات خود را در ربطه با این موضوع با ما درمیان بگذارید .

از سایر محصولات آموزشی در زمینه های مختلف در عصر خلاقیت دیدن نمایید .

برچسب ها
نمایش بیشتر

سید محمد دلاور پور مقدم

من سید محمد دلاور پور مقدم متخصص دیجتال مارکتینگ ، سوشیال مارکتینگ و طراح گرافیک هستم. تلاش میکنم با انتقال دیدگاه ، دانش و تجربیات خودم ، به شما کمک کنم تا زندگی بهتری داشته و به ظرفیت های واقعی خود آگاه شوید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن