creativityLifeStyleقدرت ذهن

برای رسیدن به خواسته هات بهت پیشنهاد میکنم استفاده کن از تصویرسازی

چطور تصویرسازی ذهنی کنیم؟

خیلی ها می گویند ما نمی توانیم در ذهن خودمان تصویری را ببینیم وتصویرسازی ذهنی انجام دهیمبرای دیدن تصاویر در ذهن یکی از تمرین ها ی دیگراین است که یک تصویر را مقابل خود نگه می داریم و تند تند شروع به پلک زدن می کنیم بعد چشمانمان را می بندیم سپس می بینیم  آن تصویر به آسانی در ذهن ما نمایش داده می شود،از چیزهای خیلی کوچک مثل لیمو یا سیب یا هر چیز دیگه ای  که راحتی هستید شروع به تمرین تصویرسازی ذهنی می کنیم.

تصویرسازی

تصویرسازی ذهنی چیست؟

بزرگترین کشف روانشناسی درقرن اخیر تصویرسازی ذهنی است. که در رشته های روانشناسی بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا به عنوان یک کتاب درسی تدریس می شود. هرچیزی دوبار اتفاق می افتد یک بار در ذهن ما

تصویرساز

چشمان خود را ببندید و مراحل آرام کردن بدن خود را انجام دهید

در ذهن خود یک لیموترش را تصور کنید ببینید که به آشپزخانه منزل می روید یک لیموترش از یخچال بر می دارید چه لیموترش تازه ای است لیمو را در دستان خود گرفته و آنرا بو می کنیم چه بوی لذت بخشی انرا در یک پیش دستی می گذاریم سپس با چاقو شروع به نصف کردن لیمو می کنید در هنگام  نصف کردن لیمو مقداری از آب لیمو در پیش دستی می ریزد نصف لیمو را برمی دارید و کمی نمک هم روی آن می ریزید و سپس لیمو را به آرامی  نزدیک دهان می برید ومیل می کنید و طمع ترش لیمو را در دهان خود احساس کنید به به چه طمع ترش مزه نمکی دارد و حسابی طعم لیمو را در دهانتان مزه مزه کنید.

حال با شمارش معکوس مجدد چشمان خود را بازکنیدآیا بزاق دهان شما شروع به ترشح کرده است.اگر بزاق دهان ترشح شده است شما به خوبی تصویرسازی ذهنی را با احساس کامل انجام داده اید.بنابراین با تصویر سازی میوه ها شروع کنید و آرام آرام اجسام وچیزهای بزرگتری را تصور کنید تا در تصویرسازی ذهنی مهارت کامل را بدست آورید.

ویژگی های یک تصویرسازی ذهنی خوب

هرچه بدن آرام تر باشد تصویرسازی بهتری خواهیم داشت-هرچه تصویربا احساس و شادی بیشتر بسازیم نتیجه بهتری می گیریم-تصویر سازی ذهنی با اغراق و تبلیغ باشد-در تصویر سازی صدا ها را بشنویم-در تصویر سازی رنگ ها را به وضوح ببینیم-تصویر سازی متحرک باشد-حالت چهره ما در تصویرسازی خندان و شاد باشد

استفاده از تصویرسازی ذهنی در تمام جنبه های زندگی

شما می توانید صبح ها قبل از خارج شدن از رختخواب  یک روز  شاد و موفق را برای آن روز خود تصویرسازی ذهنی کنید وسپس از رختخواب خارج شوید بعد از چند مدت به راحتی می بینید چه روز شادتر وموفق تری دارید.

وقتی می خواهید به یک مهمانی بروید خود و مهمانان را در حالت شاد و دوست داشتنی تصویرسازی ذهنی کنید و آن وقت می بینید وقتی وارد مهمانی شدید چقدر شما و دیگر مهمانان شاد و بشاش و دوست داشتنی هستند.

در روابط با دوستان یا همسر و فرزندان خود را غرق در یک رابطه  شاد و عاشقانه تصور کنید آن وقت می بینید زندگی شاد تر و عاشقانه تری خواهید داشت هر روز از هر لحاظ شاد تر وبانشاط تر می شوید.

وقتی می خواهید به تعطیلات ومسافرت بروید خود را در طول سفر انسان شاد و مسئولیت پذیر و دوس داشتنی تصور کنید آن وقت می بینید تعطیلات ومسافرت بهتری خواهید داشت و از مسافرت خود لذت می برید.

می خواهید در محل کار درخواستی از همکاران و رئیس داشته باشید اول در ذهن خود برآورده شدن آن درخواست را تصویرسازی می کنید سپس درخواست خود را ارائه می دهید و می بینید بادرخواست شما موافقت شده است.

مسابقه ورزشی پیش رو دارید شب ها قبل از مسابقه خود را نفر پیروز و برنده  و موفق درآن مسابقه ببینید سپس خودتان نتایج فوق العاده آن را به وضوح می بینید.

در درس و کنکور و دانشگاه خود را یک انسان موفق و مسئولیت پذیر و درس خوان تصور کنید آن وقت می بینید  میزان قبولی شما در کنکور ونحوه درس خواندن شما چقدر تغییر کرده است. وقتی از لحاظ ذهنی رشد می کنید دیگر درس خواندن  برای شما لذت بخش تر می شود.

هرچه باور وتمرین شما بیشتر باشد موفقیت شما نیزبیشترخواهدشد.

 

تصویرسازی ذهنی ؛ باعث فعال شدن ضمیر ناخودآگاه و موفقیت شما می شود
ذهن برتر و راه های رسیدن به آن در چند روش ساده

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن