LifeStyle

باورهای خود را چگونه در دست بگیریم اصلاح کنیم

چگونه باورهایمان را کنترل و اصلاح کنیم؟ 

ریشه تمام اتفاقات زندگی شما ازباورهایتان نشأت میگیرد، باورهای هر انسان فرکانس هایی قوی  و غالب به کائنات ارسال میکنند که پاسخی مشابه  هم جنس  فرکانس  خودشان  را جذب میکنند  و این  سیستم بدون  ذره ای خطا هر  لحظه در حال اجرا  است.

باور چیست؟

باور فکری است که از طرق مختلف”   پدر و مادر، دوستان،  رسانه ها،کتابها، نگاه کردن و گوش دادن” بارها و بارها تکرار شده است و سپس

آن فکر به شکل اعتقاد درونی در وجودتان ثبت شده است و آنگاه شمادیگر پذیرفته اید که حقیقت زندگی چیزی جز آن نمیتواند باشد.

چگونه باورهایمان را کنترل و اصلاح کنیم؟

شما میتوانید با کنترل ورودی های  ذهنتان مانع از  ورود  باورهای اشتباه شوید و با تکرار زیاد باورهای صحیح آنها را در ذهنتان نهادینه کنید در تغییرباور چه اتفاقی میفتد؟آنگاه که باورهایتان شروع به تغییر میکند باورهای مثبت جایگزین باورهای منفی میگردد  شما  آرام آرام از مدار های پایین به  مدارهای بالاتر جابجا میشوید  و  در  پس این جابجایی  افراد  و  روابط، شرای، درآمد،  وضعیت جسمانی و  اتفاقات  هماهنگ  با  مدار  جدیدتان  را  تجربه خواهید  کرد

آنتونی رابینز می گوید:  انسان ماشین اثبات باورهای خویش است.

چگونه باورهایمان را کنترل و اصلاح کنیم؟ 

بنابراین تمام زندگی یک انسان را باورهای خود او بوجود می آورد. اگر در جایی از زندگی احساس کمبود و نیاز میکنید به جای ناامیدی بدنبال باوراشتباه آن خواسته بگردید و در جهت اصلاح آن اقدام کنید.

باورهای ناشی از ناامیدی

گاهی اوقات انسان به  انجام کاری امید ندارد.  او باور دارد که  انجام آن کار امکان پذیر نیست. او به این باور رسیده است که هیچ کس نمیتواند کار مورد نظر را انجام دهد. او فکر می کند که آن  کار از طرف  هیچکس قابل انجام نیست.او باور دارد که نمی تواند آن کار را  انجام دهد فقط به این دلیل که  فکر می‌کند دیگران هم نمی توانند آن کار را انجام دهند. او به کلی از انجام آن کار ناامیدشده است.به این نوع باورهای محدودکننده که باعث می شود انسان از انجام کاری ناامید شود باورهای ناشی از ناامیدی می گویند. این نوع باورها زمانی  خواهند شکست که شخص  دیگری پیدا  شود و کار مورد نظر را با موفقیت انجام دهد. در این صورت باوری که آن شخص در ذهن دارد خواهد شکست.

باورهای ناشی از ناتوانی

این نوع باورها زمانی در ذهن انسان ساخته می شوند که  انسان به ناتوانی خود در انجام کار خاصی باور پیدا کند. او  می داند که کار مورد نظر را افراد توانمند  دیگر می توانند انجام دهند، اما  او ناتوان تر  از آن است که بتواند از عهده انجام آن کار برآید.  او باور دارد که انجام آن کار توسط افراد دیگری که توانایی دارند امکان پذیر است و این خود اوست که  توانایی انجام آن کار  را ندارد. این نوع باورهای محدودکننده را می توان توسط آموزش و افزایش توانمندی ها و مهارت های شخصی شکست. این نوع باورها را می توان به راحتی تغییر داد، زیرا انسان به انجام شدن آن کار توسط  افراد دیگر باور  دارد و این خود  می‌تواند به  تغییر این باورها کمک کند.

باورهای ناشی از بی‌ارزشی

در بعضی اوقات انسان توانایی انجام کاری را دارد. از انجام  کار و رسیدن به موفقیت هم ناامید نیست ولی  مانعی ذهنی اجازه انجام  کار را به او نمی‌دهد.این مانع ذهنی باور محدودکننده ناشی از بی‌ارزشی می‌باشد. این باور در ذهن انسان القاء می‌کند که او خود را بی‌ارزش‌تر از آن می‌بیند که آن کار را انجام دهد. او باور دارد که افراد دیگری لیاقت انجام  آن کار را  دارند وخودش را بی‌ارزش می‌پندارد. او باور دارد که بی‌ارزش  است و این باور از انجام شدن کار جلوگیری می‌کند.به این نوع باور که  انسان خود را برای انجام کاری بی‌ارزش می‌بیند باور محدودکننده ناشی  از  بی‌ارزشی می‌گویند. برای اینکه انسان بتواند این باور  را درذهن خود  بشکند باید به این نتیجه برسد که لیاقت و ارزش انجام آن کار را دارد.

چگونه باورهایمان را تغییر دهیم؟

تغییر باورها امکان پذیر است. در ابتدا باید بدانیم که باور اشتباهی داریم.سپس باید اصل باور خود را ریشه یابی کنیم. چرا و چگونه به این باور در زندگی دست یافته‌ایم؟ آیا مدرسه و یا جامعه  چنین باوری را برای ما به وجود آورده اند و یا شکست های  پی در پی ما باعث به وجود  آمدن این باورها شده‌است. پس اولین اصل ریشه یابی باورهاست.شما هم می‌توانید با شناسایی باورهای اشتباه خود درصدد تغییر آن ها باشید. باورهای  جایگزین آن را  پیدا کنید و آن  را بارها  و بارها برای خود تکرار کنید. با  این روش می‌توانید  باورهای  خود را  اصلاح کنید  و زندگی خود را با باورهای جدید و زیبا بسازید.

همه چیز به فنا رفته! + نویسنده کتاب مارک منسون مترجم (الهام شریف)
ذهن آگاهی چیست و راه های دست یابی به آن چیست؟
تو عزیز دل خدایی + نویسنده کتاب علیرضا سالاری
از سایر محصولات آموزشی در زمینه های مختلف در عصر خلاقیت دیدن نمایید

برچسب ها
نمایش بیشتر

پریا ترابی

من پریا ترابی هستم. از سال 98 به عنوان مدیر ارتباطات عصر خلاقیت کار خودم را آغاز کرده و اکنون مدیر برنامه های آقای مصطفی طاهری هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن