موانع موفقیت در کسب و کار و راه های مقابله با آنها

موانع موفقیت در کسب و کار و راه های مقابله با آنها

 

رسیدن به موفقیت موانع بسیاری دارد که نمیگذارند تعداد بسیاری از انسان ها آن طور که میخواهند به موفقیت برسند. در ادامه به چندتا از موانع موفقیت در زندگی و کسب و کار اشاره میکنیم.

عدم توانایی برای نه گفتن:

بعضی از افراد در نه گفتن و ابراز عقیده خود مشکل دارند. این مسئله میتواند یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت در کارها،مخصوصا در حوزه کسب و کار باشد. برای رهایی از این مشکل بهتر است خجالت کشیدن را کنار بگذارید .درست در زمان هایی که نمیتوانید نه بگویید به فرصت هایی فکر کنید که به خاطر عدم توانایی شما در نه گفتن از دست خواهد رفت .یکی دیگر از راه های نه گفتن این است که از اهمیت بیش از اندازه دیگران را در ذهن خود کم کنید. گاهی اوقات شما دیگران را از خود برتر میبینید و از اینکه شما را رها کنند، میترسید. شاید بهتر است بیشتر به درون خودتان رجوع کنید تا بفهمید واقعا چه کارهایی ازشما برمی آید . آن زمان است که خواهید فهمید، چقدر در مورد خودتان کم لطفی کرده اید.

داشتن نگرش منفی:

برای رهایی از نگرش منفی در زندگی، باید اول بدانید که آیا شما این نگرش را دارید یا اطرافیان آن را به شما القاء میکنند. اگر مشکل از شما نیست، شاید افراد بدبین و کسانی که نیمه خالی لیوان را می‌بینند،در زندگیتان حضور دارند.حضور این افراد در زندگی مضر است. شما باید به جای آنها با انسان های موفق که به زندگی خوشبین تر هستند بیشتر در مراوده باشید. به طور کلی نگرش منفی به زاویه نگاهتان به زندگی برمیگردد. شاید اگر زاویه نگاهتان را به زندگی عوض کنید، این نگرش از بین برود.

موانع موفقیت

 

آرزوی یک شبه:

یکی از موانعی که نمیگذارد موفق شوید، دیدگاه یک شبه موفق شدن است. موفقیت نیازمند صرف زمان، انرژی و پول است. گاهی اوقات باید خیلی چیزها را بدهید تا چیزهای دیگر را به دست آورید . پس از اولین قدم هایی که در راه موفقیت برمی دارید، این است که به این ذهنیت خاتمه بدهید.

منعطف نبودن در طرز فکر:

داشتن یک فکر ثابت که تمایلی به تغییر دادن آن ندارید، همیشه نتیجه یکسانی را به شما خواهد داد. اگر میخواهید همه چیز فرق کند، باید اول فکر خودتان را تغییر دهید. به عنوان مثال کسی را در نظر بگیرید که همیشه برای رسیدن به پول از سود بانکی استفاده میکند. این شخص نمیتواند توقع داشته باشد که به یک باره پولدار شود. چراکه هیچ وقت الگوی فکری خودش را برای موفقیت مالی بیشتر تغییر نداده است.

موانع موفقیت

ترسیدن:

یکی از موانع موفقیت ، ترس است.ترس ممکن است به‌شدت مانع رشد شود. ترس ما را محدود می‌کند، باعث ‌می‌شود معمولی بودن را بپذیریم و مانع می‌شود محدودیت‌های‌مان را کنار بزنیم. ترس هم‌چنین ممکن است ما را از دنبال کردن رؤیاهای‌مان بازدارد. اگر هر رخداد یا چالش به نظرمان خیلی خطرناک باشد، ساکن و منفعل خواهیم ماند و عادت‌هایی را برمی‌گزینیم که مانع انجام کارهای ضروری می‌شوند، فقط به دلیل‌ اینکه از مواجه‌شدن با ترس‌های‌مان هراس داریم.

کمال گرایی:

اینکه همیشه حس کنید باید همه کار ها را بی نقص انجام دهید و هیچ ایرادی در کارتان پیدا نشود، اصلا خوب نیست. این همان مانعی است که برای قدم برداشتن در  ادامه مسیر سد راهتان خواهد شد. باید یک هدف بزرگ را به چند هدف کوچک و در دسترس تبدیل کنید و پله پله به هدف اصلی نزدیک شوید. شاید همه کارهایی که انجام میدهید عالی نباشد ولی قطعا برای رفتن به مرحله بعد کمک کننده است.

بهانه تراشی

اگر در مسیر رسیدن به موفقیت به دنبال بهانه باشید. قطعا به خواسته خود نخواهید رسید. به عنوان مثال اگر همیشه خانواده خود را برای نرسیدن به هدفی مقصر بدانید و سرزنش کنید ،هیچ گاه علت اصلی مشکل را در خودتان پیدا نخواهید کرد و همیشه دور باطل میزنید.

 

موانع موفقیت

 

راز قدیمی چشمه‌ جوانی + نویسنده کتاب پیتر کلدر(روانشناسی)
زبان بدن انسان چیست؟ تکنیک‌ها و رازهای فهمیدن زبان بدن
تیپ شخصیتی چیست و چرا باید در مورد آن اطلاعات کسب کنیم؟
رنگ ها برای زندگی بهتر نوشته مری لامبرت (موفقیت و مدیریت)
هوش چیست و هوش چندگانه گاردنر و دیگر ازمونهای هوش
حاملگی زیباست نوشته شانتی گوش انتشارات نسل نو اندیش (زناشویی)
یادداشت هایی از آسمان نوشته مایک دولی (خوب زیستن)
کبک ها بهتر از ما زندگی می کنند + نویسنده دکتر پیمان آزاد (روانشناسی )
مثبت اندیشی چیست و چطور می توانیم مثبت اندیش باشیم
تفکر استراتژیک و ۶ کلاه برای دستیابی بهتر به آن
درد عشق +نویسنده کتاب لودرو رینزلر (روانشناسی کاربردی))
قله ها و دره ها + نویسنده کتاب اسپنسر جانسون(موفقیت و مدیریت)
کتاب پرسش ها + نویسنده مایکل کروگروس – رومن شاپلر (خوب زیستن)
رازهای یک روانشناس + نویسنده فرشاد نجفی‌پور (خوب زیستن)
چگونه انسانی دوست داشتنی باشیم+نویسنده برایان تریسی (موفقیت و مدیریت)

از سایر محصولات آموزشی در زمینه های مختلف در عصر خلاقیت ديدن نماييد.

2 thoughts on “موانع موفقیت در کسب و کار و راه های مقابله با آنها

  1. Pingback: ایین دوست یابی و داشتن رابطه ای زیبا • عصر خلاقیت

  2. Pingback: تئوری انتخاب و نقش آن در کیفیت زندگی هر شخص • عصر خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نوزده =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟