خلاقیت چیست و افراد خلاق چه خصوصیت هایی باید داشته باشند؟

خلاقیت

خلاقیت چیست؟

هر نوع تلاش و کوششی در زمینه اصلاح، کوتاه سازی ، بهینه سازی اقتصادی و … را که موجب بهبود و بهتر شدن فعالیتی از روش جدید می گردد ، می توان یک نوع به کارگیری خلاقیت نامید. علاوه بر این با استفاده از نیروی ذهن و قوای جسمانی در پرداختن به انبوه تصورات ، رفتارها  و در نتیجه بازدهی هایتان در واقع اقدام به ایجاد خلاقیت شده است لازم به ذکر است که مفهوم نو که در تعریف بالا از خلاقیت به آن اشاره کردیم،  شاید یک ایده یا راه حل برای دیگران جدید نباشد ولی برای فرد خلاق ایده پرداز  یک ایده تازه باشد.  بنابراین خلاقیت و اقدام به انجام راه حل های نو  به خود فرد مربوط بوده و برای او مهم است نه نسبت به نظر دیگران و تجربیات آن ها.

خلاقیت

راه های دست یابی به خلاقیت چیست؟

اگر می خواهید فردی خلاق شوید بایستی دیدتان به زندگی را مثبت  کنید و نگرشی تازه در پیش بگیرید.  برای مثال یک شخص خلاق چیزهای موجود در اطرافش را از یک منظر غیر معمولی و تازه می بیند  به طوری که دیگران نمی توانند آن را ببینند. در پی این نگرش نیز می تواند راهکارهای تازه و فوق العاده ای ارائه بدهد و در  کارش حرفه ای شود.

خلاقیت

یک فرد خلاق چه خصوصیاتی دارد؟

خلاقیت

همیشه آگاه و هوشیار

یک فرد خلاق نسبت به مسائل ، شرایط و موقعیت های اطراف خود دیدگاهی متفاوت دارد. به گونه ای که شاید دیگران از خیلی چیز ها غافل باشند، ولی او توانایی ارائه فکر و نظر تازه ای را دارد.

همیشه تلاش گر

یک شخص خلاق همیشه در حال تلاش و کوشش و هم چنین اندیشه کردن است

بها دادن به تجربیات خود

یک فرد خلاق مانند افراد معمولی به گذشته اش نگاه نمی کند و همیشه از تجارب  شکست ها و موفقیت هایش درس می گیرد و به علت آن ها می نگرد.

همیت به آرامش و تفکر 

چنین اشخاصی برای تفکر در آرامش اهمیت و ارزش بالایی قائلند و این فرصت را برای خود استراحت می دانند.

عدم رضایت به وضعیت فعلی

معمولا افراد خلاق به شرایط فعلی شان رضایت نمی دهند و همیشه به فکر بهتر شدن هستند. به همین خاطر به هر پدیده و اشیا و اتفاق پیرامونشان از یک دیدگاه متفاوت نگاه می کنند.

کنجکاو و پرسشگر

اشخاصی که بیش تر کارهایشان دارای خلاقیت است، با دیدی کنجکاوانه و پرسش گرانه به اطراف خود می نگرند. برای همین در مورد اتفاقات پیرامونشان همیشه پرسش مطرح می کنند و به دنبال جواب می گردند.

ارائه دهنده ایده

افرادی که می خواهند خلاقیت داشته باشند، باید بتوانند بهترین راه حل ها با زمان و شرایط مالی کم را  ارائه دهند.
همکاری با عصر خلاقیت
راه های رشد خلاقیت

One thought on “خلاقیت چیست و افراد خلاق چه خصوصیت هایی باید داشته باشند؟

  1. Pingback: خرید آنلاین آثار هنری را با فروشگاه خاص چکه ها تجربه کنید • عصر خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟