NLPچیست و در زندگی ما چگونه میتواند احساس مثبت را بیافریند

NLP

معنا و کاربرد NLP چیست؟

برنامه ریزی عصبی کلامی یک مدل از ارتباط بین فردی است. این مدل عمدتا با رابطه بین الگوهای موفق رفتاری و تجربه های ذهنی نهفته در آن ارتباط دارد. NLP یک سیستم درمانی پایه گذاری تناوبی بر اساس خوداگاهی، ارتباط موثر و تغییر الگوهای فکری، احساسی و رفتاری است.

NLP

NLP چطور باعث افزایش رضایت ما از زندگی می شود؟

ان ال پی، به عملکرد پویای بین ذهن و زبان و چگونگی اثرگذاری آن‌ها روی جسم و رفتار می‌پردازد. موجب توانمندسازی یک شخص نسبت به محرک‌ها می‌شود. یادگیری ان ال پی را می‌توان به یادگیری زبان ذهن تشبيه کرد. مثال زیر در این رابطه به شما کمک می‌کند:چرا که احتمالا در ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه ما، تفاوت زیادی بین این مقوله‌ها وجود دارد و ما از آن بی‌خبریم. این تفاوت باعث می‌شود چیزی که در واقع از زندگی می‌خواهیم به صورت کامل برآورده نشود. و در نهایت موجب نارضایتی ما از زندگی خواهد شد.در واقع بسیاری از ما در زندگی به دنبال بدست آوردن چیزهایی هستیم که به طور خودآگاه به آنها توجه داریم. بنابراین از ناخودآگاه خود غافل هستیم. نتیجه این غفلت باعث نارضایتی ما از زندگی می‌شود. در واقع NLP توجه و درک ناخودآگاه را برای ما ممکن می‌کند.

یادگرفتن NLP چگونه رضایت ما را از زندگی افزایش می‌دهد؟

ان ال پی به شما کمک می‌کند که هم خواسته‌هایتان را به طور واضح برای ناخوداگاه تعیین کنید و هم تفاوت بین عملکرد خودآگاه و ناخودآگاه را پیدا کنید. بنابراین به شما در برآورده کردن خواسته‌هایتان کمک می کند.ان ال پی به بهبود سریع افراد کمک بسیاری می‌کند. زیرا توانایی زیادی در ایجاد تغییر در عادت‌ها و باورهای محدود کننده‌ای دارد که ما را از پیشرفت باز می‌دارد. ان ال پی با تکنیک‌های مفید، خیلی سریع می‌تواند با کمک ضمیر ناخودآگاه، تغییرات مورد نظر را ایجاد کند.

NLP

NLP چگونه به مغزتان برای تغییر عادت‌ها و باورها کمک می‌کند؟

برنامه‌ریزی عصبی کلامی مانند یک کتابچه راهنمای مغز است. با یادگیری ان ال پی شما با زبان مخصوص مغزتان آشنا می‌شوید. ان ال پی به شما کمک می‌کند بدانید چه چیزی از زندگی می‌خواهید و چگونه به آن برسید. شما با حواستان اطلاعات را از محیط اطراف می‌گیرید. بعد براساس اطلاعات قبلی، باورها و تجربیات، تجزيه و تحلیل می‌شوند. سپس در ذهن شما جا می‌گیرند و شما بر اساس آن رفتار می‌کنید. براین اساس ان ال پی می‌تواند از دو طریق به شما کمک کند:ان ال پی می‌تواند اطلاعات قبلی را که در ذهن‌تان وجود دارد، طوری اصلاح کند که در نهایت رفتار مناسب را ارائه دهید. یا با استفاده از تغییر نگرش و زاویه دید، چشم انداز مطلوب را در شما ایجاد می‌کند تا اطلاعات مناسب را از محیط بگیرید. به این ترتیب رفتار مناسب از شما سر می‌زند.

NLP

 

در چه مواردی می‌توان روی NLP حساب کرد؟

ان ال پی همچنین به شما کمک می‌کند تا برای اهداف‌تان ابزارها و تکنیک‌های مورد نیاز را فعال و استفاده کنید. حاصل این کار رسیدن به اهداف‌تان همراه با کسب نتایج عالی است. برای مثال:اگر شما در خوردن مواد غذایی ناسالم از خود ناراضی هستیداگر برای سخنرانی در جمع استرس داریداگر زمان های بیهوده زیادی در فضاهای مجازی تلف می کنیداگر از ارتفاع می‌ترسیداگر عادت های ناپسند و نامطلوب داریداگر در ارتباط برقرار کردن مشکل داریدو خیلی چیزهای دیگران ال پی برای هر کدام از موارد فوق تکنیک‌های فوق العاده موثری دارد که می‌تواند زندگی‌تان را دگرگون کند. موارد استفاده از ان ال پی بسیار زیاد است.NLP

استثنا باشید + دارن هاردی Learn to unleash more of Your Best Self

One thought on “NLPچیست و در زندگی ما چگونه میتواند احساس مثبت را بیافریند

  1. Pingback: 13 راهکار اعجاب انگیز برای داشتن و خلق زندگی شاد • عصر خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =

× احتیاج به کمک دارید؟ در واتساپ مطرح کنید