هیپنوتیزم چگونه تاثیر دارد در تغییر ذهن یا فراموش کردن

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست و انواع آن از چه روش هایی پیش میروند؟

هیپنوتیزم یا خوابگری شاخه ای از علم روانشناسی است که فرد در آن با استفاده از تلقین، در حالت خاصی از هوشیاری قرار می گیرد و ذهن در آن روی موضوع خاصی متمرکز می شود، در امواج مغزی تغییر ایجاد می شود و آگاهی محیطی کاهش می یابد و درباره موضوعات قابل توافق تلقین پذیری فرد افزایش می یابد. وقتی این فرد در حالت هیپنوتیزمی قرار می گیرد، ذهنش برای پذیرش پیشنهادات و تلقینات درمان گر آمادگی دارد و هیپنوتیزمی بر آنها اثر بخش تر است و تلقینات مثبت و درمانی به لایه های عمیق ذهن نفوذ می کنند.

 

هیپنوتیزم

اقسام هیپنوتیزم

تلقینی، پسرفتی و تحلیلی.متخصصین علم هیپنوتیزم هر یک از این اقسام را بکار می برند. تلقین درمانی زمانی است که برای تغییر دادن طرز فکر، احساس و کردار به فرد تلقینات ساده ای القا شود تا مشکل او اینگونه حل گردد. در این گروه هیپنوتیزم کنندهای نمایشهای سرگرمی نیز قرار می گیرند ،هر چند این روش جنبه درمانی ندارد.در پسرفت درمانی فرد باید خاطرات گذشته خود را بیاد بیاورد، تا به علت مشکلات کنونی، پی ببرد. در تحلیل درمانی متخصص ذهن ناخودآگاه فرد را تحلیل کند تا مشکلات او حل شود.

هیپنوتیزم

چگونه هیپنوتیزم را انجام دهیم؟

تصمیم گیری در مورد کاری که می خواهید انجام دهید . در چند کلمه تلقینات را مرتب نمایید.

راحت بنشینید و چشمهایتان را ببندیدو بدن خود راآرام کنید.سپس تنفس آلفا را انجام دهید.عمل دم را انجام دهید و از 1 تا 5 در ذهن بشمرید.نفس را نگه دارید و از 1 تا 5 در ذهن بشمرید.بازدم را انجام دهید و از 1 تا 5 در ذهن بشمرید.10 الی 15 مرتبه این کاررا تکرار کنید .ذهن خود را آرام کنید شما اکنون در حالت آلفا هستید.حداقل زمان برای این مرحله 5 دقیقه است.

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چگونه انجام میشود؟

چهره گیرنده را تصور کنید و در ذهن خود تجسم کنید. در صورت واضح نبودن تصویر نگران نباشید و دوباره تلاش نمایید.با تصویر ذهنی صحبت کنید و تلقینات را القا نمایید. حداقل زمان برای این مرحله 10 دقیقه است.در مرحله پایانی چشمان خود را گشوده و منتظر نتیجه باشید.

هیپنوتیزم

شما می توانید با هیپنوتیزم تجربیات زیر را بیازمایید:

شما با هیپنوتیزمی می توانید با دوستانتان از طریق تصویر ذهنی صحبت نمایید و از آنها بخواهید با شما تماس تلفنی برقرار کنند. چند دقیقه صبر کنید و نتیجه را بررسی کنید. با چهره رئیستان بطور ذهنی صحبت کنید و از او درخواست روابط دوستانه داشته باشید.با اعضای خانواده بطور ذهنی صحبت نمایید و از آنها بخواهید که شاد باشند.برای یک تجربه سرگرم گننده به دوستتان بگویید که در مورد یک رنگ فکر کند. بعد شما نام رنگ را در قطعه کاغذی بنویسید. سپس از او بپرسید که نام یک رنگ را بگوید. او نام همان رنگ را خواهد گفت.

هیپنوتیزم

کاربرد هیپنوتیزم و فواید آن

هیپنوتیزمی کاربردهایی زیادی دارد که عبارتند از :شما می توانید آنرا برای تفریح انجام دهید.شما میتوانید افکار بد دیگران نسبت به خودتان را تغییر دهید.شما می توانید کسی را برای دیدنتان احضار کنید.شما می توانید خانواده از هم پاشیده ای راگرد هم آورید.شما می توانید در دل رئیستان خود را جا کنید.شما می توانید دشمنتان را به دوست تبدیل کنید.شما می توانید آنرا در تجارت خود بکار برید.

هیپنوتیزم

تاثیر هیپنوتیزم بر جسم و روح انسان

اگر فروشنده باشید شما می توانید نرخ فروش خود را بالا ببرید.شمامی توانید روابط ناسالم را بدون هیچ ناراحتی از بین ببرید.به عنوان ضد درد در انجام اعمال جراحی بکار می رود .برای زمانی مسکن جواب گو نیست و مضر است مانند انجام زایمان بدون درد، کاهش درد بیماران مبتلا به سرطان که به مسکن ها پاسخ نمی دهند و … کمک کننده می باشد.هیپنوز می تواند بر درمان یا تسریع درمان موثر باشد.هیپنوز در کاهش بیماری هایی lثل سردرد یا اسپاسم که با استرس و فشار تشدید می شوند، کاربرد دارد.

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چه فوایدی برای بدن دارد؟

درمان کمکی برای ترک سیگار، ناخن جویدن، بازی با مو و کندن آن، کنترل پرخوری های عصبی و لاغری می تواند باشد. هیپنوتیزمی می تواند بسیاری از ناراحتی های فکری و اختلالات روانی را معالجه کند.هیپنوتیزمی برای از بین بردن غم اندوه و نگرانی و ایجاد نشاط و شادمانی موثر است.با هیپنوتیزم بیماری هایی مثل سر درد ، تنگی نفس ، بی خوابی ، نگرانی و اندوه ، اختلالات سوء هاضمه ، برخی ناراحتی های قلبی ، ترس ، اضطراب ، آشفتگی ،افسردگی ، ناامیدی ، دلسردی ، اکثر بیماری های جسمی، عادات و رفتار ناخوشایند و بیماری هایی که منشا عصبی و درمانی داشته باشند، قابل درمان هستند.اختلالات عاطفی بر اوقات فکر را در حالت بیداری متمرکز کرده و شرایطی شبیه حالت هیپنوز بوجود می آورد.هیپنوتیزمی قدرت تفکر ، تخیل و حافظه را تقویت کرده و شخص را قادر به بهره برداری از نهایت ظرفیت مغزش نماید.

هیپنوتیزم

مزایا و فواید باورنکردنی هیپنوتیزم

هیپنوتیزمی سبب درمان بسیاری از تبهکاران که مبتلا به امراض روانی هستند، می شود.هیپنوتیزم بهترین داروی زیبایی و حافظ جوانی است.هیپنوتیزم لکنت زبان را در مواردی که نقص عضوی در کار نباشد ، درمان می کند.هیپنوتیزمها درمان کننده حالاتی است که فرد در شناخت هویت خود دچار مشکلاتی شده است.هیپنوتیزم انواع ناتوانی ها و مشکلات جنسی را درمان می کند.هیپنوتیزمها سبب آرامش بیمار می شود و آنها را از بی خوابی و ناراحتی عصبی نجات می دهد.

هیپنوتیزم

عمق هیپنوتیزم

هر چقدر اعتماد فرد به هیپنوتیزکننده بیشتر باشد ، تلقین پذیری او افزایش یافته «عمق هیپنوز»بالا می رود. در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت که بهتر است هیپنوتیزور برای عمیق شدن هیپنوز با تلقین های ساده شروع کند تا اعتماد فرد افزایش یابد و هیپنوز عمیق تر شود؛ در این مرحله فرد قادر است چزی را که وجود ندارد با چشمان باز،ببیند!فردی هیپنوز شونده مانند کسی است که غرق کتاب خواندن یا تماشای فیلم شده و همه حواسش به هیپنوتیزور و تلقیناتش معطوف است اما با شنیدن صدا یا احساس خطر، به راحتی از هیپنوز خارج می شود.

هیپنوتیزم

 

 

کارگاه استعدادیابی و مهارت شناسی با تدریس مصطفی طاهری

One thought on “هیپنوتیزم چگونه تاثیر دارد در تغییر ذهن یا فراموش کردن

  1. Pingback: بپوشش یک استارت اپ خاص، با مزیت هایی که هرگز ندیده اید • عصر خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهارده =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟