موفقیت چیست؟ چه عواملی شما را به موفقیت میرساند؟

ارتباط موفقیت باهدف

تعاریف موفقیت

مردم اعتقادات گوناگونی راجع به موفقیت دارند. یکی فکر میکند موفقیت یعنی انباشتن پول روی پول، دیگری رسیدن به اهداف را موفقیت می داند و یکی تحقق بخشیدن به استعداد های بالقوه را.

ارتباط موفقیت با هدف

بیشتر مردم بر سر ارتباط موفقیت با هدف توافق دارند. بعضی میگویند موفقیت یعنی هدف و هرچیز دیگری جز آن حاشیه است. براساس این تعریف کسانی که اهداف مشخصی دارند و آنها را مکتوب کرده اند در زمان بسیار کوتاه تری نسبت به کسانی که  چنین کاری نکرده اند به اهدافشان دست می یابند. البته نحوه هدف گذاری هم مهم است طوری که تمام قدرت ذهن ناخودآگاه انسان برای رسیدن به آن به کار گرفته شود.

آرامش

نظر دیگری هم در تعریف آن هست که میگویند موفقیت یعنی با آرامش انجام دادن آنچه گفته‌اید که انجام میدهید. معمولا مردم آنچه را که میگویند انجام نمی دهند چه رسد به آنکه آن کار را با آرامش به پایان ببرند.

تعریف موفقیت
تعریف موفقیت

نظم و ترتیب

بعضی دیگر عقیده دارند موفقیت یعنی انضباط و کارهای منظم ساده ای که هر روز به آن عمل شود. قدرت نظم و ترتیب روزانه از تصور خارج است چون اگر هر روز به این رویه عمل کنیم تأثیر آن روز به روز بیشتر می شود. ممارست خوب یعنی 365 روز توجه؛ البته میتوان از چند خطای کوچک چشم پوشید. باچنین ممارستی حتی نمی توان شکست را تصور کرد.

وقتی نظم و ترتیب به عادت روزمره بدل شود، معمولا فرد، دیگر به آن فکر نمیکند و وقتی متوجه تأثیر آن میشود که نتایج مثبت به سوی او سرازیر میشود. همین روش نظم و ترتیب روزانه به تنهایی میتواند زندگی ما را دگرگون کند. یکی دیگر از مزایای نظم و ترتیب روزانه این است که چنین کارهایی به سرعت تبدیل به عادت میشوند و عادت شخصیت ما را خلق میکند. میگویند انگیزه چیزی است که شخص را وادار به شروع کار میکند و عادت چیزی است که شما را وادار به ادامه آن میکند.

انگیزه موفقیت
انگیزه موفقیت

تلاش و کوشش

بعضی ها اعتقاد دارند موفقیت ربطی به پول درآوردن ندارد بلکه آنچه موفقیت محسوب میشود، رشد کردن و رسیدن به موفقیتی است که انسان را در نظر دیگران ارزشمند نشان میدهد. البته شاید باهمین تعریف هم پول درآوردن  موفقیت محسوب شود، زیرا مردم برای کسب ارزش ناچار به پرداخت پول هستند. کسی که کارش را خوب و درست انجام میدهد معمولا میتواند هزینه هرچه را میخواهد فراهم کند اما بعضی ها هم هستند که اعتقاد دارند موفقیت یعنی مهربانی با مردم و لذت بردن از زندگی.

به این ترتیب تعریف موفقیت چنین فردی به کار گرفتن صد در صد توان و کوشش برای رسیدن به هدف است ، حالا نتیجه هرچه باشد فرقی نمیکند و البته معمولا نتیجه عالی خواهد بود.

سعی و تلاش
سعی و تلاش

تعریف بسیار زیبای دیگری درباره موفقیت می گویند؛ موفّقیت نتیجه عمل کردن مداوم در جهت مهمترین اهدافمان است. وقتی انرژی و توانمان را همواره برآنچه بیشترین اهمیت را دارد متمرکز میکنیم راهی جز موفق شدن باقی نمی ماند. بیشتر و بیشتر خندیدن، احترام به فرهیختگان، مهر و محبت کودکان را بر‌ انگیختن، کسب ستایش منتقدان صادق، تحمل خیانت نارفیقان، درک زیبایی، پیداکردن بهترین ها در دیگران و … همه اینها موفقیت هستند.

 

ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام مصطفی طاهری
مصطفی طاهری سخنران بین المللی را بیشتر بشناسید
دعوت به سخنرانی از مصطفی طاهری
کانال آپارات عصر خلاقیت
لینکداین مصطفی طاهری
فیسبوک مصطفی طاهری
توئیتر مصطفی طاهری

 

از اینکه با مبحث جذاب و به روز «موفقیت چیست؟ ارتباط موفقیت با هدف چگونه شکل می گیرد؟» همراه ما بودید صمیمانه از شما سپاسگذاریم. آیا شما موفقیتی کسب کردید؟ تجربیات خود را با مخاطبان عصر خلاقیت درمیان بگذارید

 

همچنان در عصر خلاقیت بمانید

کتاب های موفقیت که برای پیشرفت حتما باید بخوانیم
سخنران انگیزشی کیست
۴ راه جذب مشتری ؛ بقای کسب و کار
۸ عامل موثر در ارتباطات
باشگاه اثر مرکب فرمولی جدید – دارن هاردی

6 thoughts on “موفقیت چیست؟ چه عواملی شما را به موفقیت میرساند؟

  1. Pingback: سمینار معارفه از خوب به عالی • عصر خلاقیت

  2. Pingback: یلدا چه شبی است؟ معنی آن چیست ! • عصر خلاقیت

  3. Pingback: سمینار رایگان نخبگان کسب و کار • عصر خلاقیت

  4. Pingback: جوایز سمینار از خوب به عالی • عصر خلاقیت

  5. Pingback: سمینار معارفه از خوب به عالی با سخنرانی مصطفی طاهری • عصر خلاقیت

  6. Pingback: خرید و فروش طلا آسان شد!!! • عصر خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟