محتوا پادشاه است + 8 روش برای تولید محتوای فوق العاده

محتوا

محتوا بسیار مهم است

روش های تولید محتوا عنوانی است که نویسنده وب‌سایت entrepreneur برای این مقاله برگزیده است. در این مقاله تلاش می‌کنیم ۸ روش مناسب برای تولید محتوا را به بیانی ساده برای علاقه‌مندان به حوزه تولید محتوا در بازاریابی دیجیتال بیان کنیم. زمان حدودی برای مطالعه این مطلب ۳ دقیقه است.

درست است که محتوا پادشاه است ، اما محتوای پویایی که مشارکت مخاطب را بالا ببرد برگ برنده شماست.

محتوا پادشاه است
وب‌سایت شما فقط چند ثانیه فرصت دارد تا یک مخاطب را جذب کند. بنابراین در خصوص مقالاتی که می‌خوانید، سخنرانی‌هایی که می‌شنوید و کتاب‌هایی که آغاز می‌کنید فکر کنید. اولین مواجهه با سایت شما بسیار تعیین کننده است؛ برای اینکه مخاطب تصمیم می‌گیرد زمان بیشتری را برای دیدن، شنیدن و خواندن محتوا هایی سایت شما صرف کند، یا اینکه صفحه را ببندد. بنابراین رقابت زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانیم مخاطب را مجاب کنیم زمان بیشتری را در سایت ما صرف کند و آن را به دیگران توصیه کند، یا اینکه آن را ببندد و به سراغ سایت رقیب ما برود. این مهم محقق نمی‌شود مگر با تولید محتوا ی هوشمند، پویا و جذاب؛ این مهم محقق نمی شود مگر با رعایت روش های تولید محتوا

محتوای جذاب و مرتبط‌ی که بتواند مشتری را وارد سایت رسمیار کند و او را تشویق کند آن محتوی را بخواند و از سایر قسمت‌های وب‌سایت ما نیز دیدن کند، بدون شک از مهم‌ترین عناصر بازاریابی محتوا در دنیای امروز است. چرا که امروزه بسیاری از مشتریان از طریق جستجو در فضای وب ، خدمات و محصولات خود را انتخاب و خرید می‌کنند. بدیهی است اگر بتوانیم محتوا هایی تولید کنیم که موتورهای جستجو آن را مرتبط تشخیص بدهند و در رتبه‌های بالاتری نمایش دهند ما مشتریان بیشتری را می‌توانیم جذب کنیم؛ ازاین‌رو آشنایی با روش‌هایی که ما را در خلق ایده مناسب برای تولید محتوا یاری می‌کند بسیار حائز اهمیت است.

 

روش های تولید محتوا

در قسمت تلاش می‌کنیم ۸ روش کلیدی و موثر که به شما کمک می‌کند تا ایده هایی مناسب برای تولید محتواهای جذاب و موثر بدست آورید معرفی شود. تلاش کنید این روش ها را به کار ببندید تا بتوایند وب سایت و سایر ابزار های بازاریابی دیجیتال خود را متمایز کنید.
تولید محتوا

 

1. کتاب و مقالات مرتبط بخوانید 

مطالعات خود را خلاصه‌نویسی کنید و ایده‌های خود را مستندسازی کنید. ایدهایتان را در ذهن نگه ندارید آن‌ها را مکتوب کنید بعد از مدتی پرونده‌های متعدد و جذابی از ایده‌های متنوع خواهید داشت که میتوانند در جذب بهتر مخاطب به شما کمک کنند

 

2. جلسات طوفان فکری برپا کنید

برای این کار تیمی پویا از مشاوران مورد اعتماد و خلاق را درگیر کنید. برخورداری از یک تیم پویا و خوش‌فکر و بهره‌گیری از نظرات آنان یکی از بهترین روش‌ها برای تولید و بهبود ایده‌های خلاقانه می‌باشد. یادتان باشد تولید محتوا و خلق ایده‌های نو و جذاب یک کار تیمی است و نیازمند مشارکت همه اعضای تیم می‌باشد.

 

3. روی توسعه فردی خود سرمایه‌گذاری کنید

یک‌ ضرب‌المثل ژاپنی است که می‌گوید: شما اول خودتان را بسازید و در مسیر شکوفایی خود حرکت کنید، به دنبال آن خلاقیت هم می‌آید. فردی که دائم در حال تلاش و یادگیری برای رشد فردی است، زیاد می‌بیند، زیاد می‌خواند و با انسان‌های موفق گفتگو می‌کند؛ همه این‌ها علاوه بر اینکه شما را رشد می‌دهد می‌تواند ایده‌هایی خلاقانه برای تولید محتوا نیز در اختیارتان قرار دهد.

 

4. با سؤال آغاز کنید

این فقط متوجه شما نمی‌شود؛ بلکه درخصوص مشاوران و همکاران شما نیز صدق می‌کند. همیشه باید به این فکر کنید مخاطبان شما چه چیزی را دوست دارند؟ در خصوص خدمات و محصولات شما بیشتر دنبال چه می‌گردند؟ با چه کلیدواژه‌هایی آن‌ها را در اینترنت جستجو می‌کنند؟ این سؤالات اساسی به شما بینش می‌دهد و شما را راهنمایی می‌کند چه محتواهایی را تولید کنید. همچنین میتوانید کتاب معتبر Start With Why را مطالعه کنید

 

6. نظرات مخالف را دریابید

مشتریان قرار نیست ما را استخدام کنند! نیاز نیست همیشه با نظر آن‌ها موافق باشید، اما برای بهبود کسب‌وکارتان باید نظرات مشتریان خود را دریافت کنید و به‌دقت بررسی نمایید. گاهی نظرات مخالف باعث می‌شود دریچه‌های جدیدی در برابر شما باز شود و همچنین پی به برخی موارد ببرید که قبل از آن کمتر به آنها توجه کرده بودید. پس تلاش کنید هر آنچه را به بهبود کسب‌وکار شما کمک می‌کند بیابید و از آن استفاده کنید.

 

6. یک داستان ایجاد کنید

استفاده از داستان برای انتقال یک مفهوم خاص ما را وادار می‌کند تا روی ایده خود بیشتر کار کنیم و آن را به شکل اثربخش‌تری منتقل کنیم. سعی کنید برای اطرافیان قابل اعتمادتان داستان ایده خود را شرح دهید. از کجا شروع شد؟ آینده‌ای که برای آن متصور هستید را شرح دهید و بگویید از چه مسیرهای پرتلاطمی برای رسیدن به آن قرار است طی مسیر کنید. حتی میتوانید یک داستان از این که که بودید بسازید

 

7. با دیگران مصاحبه کنید

مصاحبه یک روش بسیار فوق‌العاده برای یادگیری، به دست آوردن ایده‌های جدید و عاملی مؤثر برای بازاریابی محتوا می‌باشد. این در حالی است که علاوه بر موارد مذکور خود این مصاحبه‌ای که انجام می‌دهید محتوا های شنیداری و دیداری جذاب و اثربخشی را برای وب‌سایت شما تولید می‌کند. بنابراین هم ایده‌های جدید برای تولید محتوا پیدا کرده اید و هم‌زمان برای سایت خود محتوا ی ارزشمند نیز تولید می‌کنید.

 

8. شبکه‌های اجتماعی را دریابید

بدون شک امروزه شبکه های اجتماعی ابزاری ارزشمند برای خلق ایده های نو و ابزاری قدرتمند، در بازاریابی محتوا به شمار می رود. شما وقتی وارد جوامع اجتماعی هوشمند و اثربخش می‌شوید بلافاصله از سؤال‌ها و بحث‌هایی که صورت می‌گیرد می‌توانید دانش و ایده‌های ارزشمندی را به دست آورید. درعین‌حال هم از دیگران کمک می‌گیرید و هم می‌توانید به دیگران کمک کنید و شبکه‌سازی‌های که اتفاق می‌افتد برای رشد کسب‌وکار شما نیز مهم و سودمند خواهد بود.
شبکه های اجتماعی

و در پایان اینکه بدانیم محتوا هایی که تولید می‌کنید باید متنوع و هدفمند باشد. باید صفحه اول شما شامل «نتایج مورد انتظار مشتری» «حداقل یک ویدئو و همچنین متن» که بهتر است مطالعه آن بیشتر از ۷ ثانیه طول نکشد.

همچنین منوی سایت شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • نمونه کارها
 • لیست مشتریان
 • مقالات مرتبط
 • بیوگرافی
 • اطلاعات تماس
 • معرفی خدمات و محصولات
 • و ویدئوهایی مرتبطی که تولید نموده‌اید

من مصطفی طاهری کارشناس بازاریابی و کارآفرینی در این مقاله کوتاه تلاش کردم مهم‌ترین تکنیک‌های خلق ایده برای تولید محتوای پویا و جذاب را بیان کنم. بدون شک این مطلب با بیان نظرات و دیدگاه‌های شما کامل‌تر می‌شود. به نظر شما از چه روش‌های دیگری می‌توان برای تولید محتوا ی پویا و جذاب استفاده نمود؟ ازنظر شما چه محتوا یی تعامل مخاطب در رسانه ما را افزایش می دهد؟ نظرتان را همین‌جا برای ما و مخاطبان محتوا ی هوشمند بنویسید. درصورتی‌که از این مطلب استفاده کردید برای دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: وب سایت جهانی کارآفرینی

 

ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مطالب رایگان بیشتری سود ببرید

اینستاگرام مصطفی طاهری
کانال آپارات عصر خلاقیت
لینکداین مصطفی طاهری
فیسبوک مصطفی طاهری
توئیتر مصطفی طاهری

 

همچنان در عصر خلاقیت بمانید

سمینار های مصطفی طاهری
کلیپ انگیزشی – زمان شما چطور میگذره؟
میلیاردرها چه خصوصیاتی دارند
باید خودتو باور داشته باشی – کلیپ انگیزشی
سرویس نمایش ویدیو
تلاش کنید و از موفقیت خودتون لذت ببرین

3 thoughts on “محتوا پادشاه است + 8 روش برای تولید محتوای فوق العاده

  • مصطفی طاهری says:

   شیوه های زیادی وجود داره. مهمترین فاکتور اون اینه که دنباله رو نباشید و خودتون محتوا رو خلق کنید

 1. Pingback: کتاب های موفقیت که برای پیشرفت حتما باید بخوانیم • عصر خلاقیت - مصطفی طاهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟