ورشکستگی چیست و چگونه میتوانیم از آن جلوگیری کنیم؟ + سمینار

ورشکستگی

ورشکستگی

ورشکستگی به حالتی گفته می‌شود که در آن تاجر ، سازمان ، فروشگاه یا هر عنوان دیگری امکان انجام تعهدات مالی خود را نداشته باشد. بسیاری به اشتباه فکر میکنند که شکست یک شبه به سراغ افراد میرود. خیر! اینگونه نیست. شکست خوردن حاصل تصمیمات اشتباه و کوچکی است است که در طول زمان تکرار شده اند. شرایط فعلی و لزوم تغییر در عملکرد برای جلوگیری از اتفاقات ناخواسته بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر شما هم احساس کرده اید که احتیاج به تغییر برنامه برای جلوگیری از ورشکستگی احتمالی دارید، حتما با مصطفی طاهری در این مقاله همراه شوید.

محورهای اصلی سمینار:

تغییر در عملکرد:

اغلب شنیده ایم که افرادی گفته اند که دلیل موفقیت شان این است که وقتی همه ترمز کردند، ما سرعتمان را بیشتر کردیم! اما این موضوع برای همه مصداق ندارد. باید رویه ی خود را در این دوره ی اقتصادی مشخص کنیم. اما نکته ی مهم این است که باید بدانیم که آیا این دوره ی زمانی برای ما مناسب توسعه است یا باید خودمان را در شرایط ویژه قرار دهیم تا سالم از این دوره عبور کنیم و ورشکستگی را تجربه نکنیم!

 

برای تهیه بلیط سمینار «ورشکست نشویم» از طریق ایوند میتوایند روی این نوشته کلیک کنید

بازار فروش جدید:

سیل تغییرات این بار به فروش رسیده و همه ی ما اطلاع داریم که دیگر با روشهای قدیمی نمیتوانیم انتظار موفقیت داشته باشیم. وضعیت چک های برگشتی و اسناد اعتباری به گونه ای شده که منطقی نیست دیگر با شرایط قبل ادامه دهیم. اما این به معنی ادامه ندادن نیست. بلکه با اعمال تغییرات مناسب میتوانیم از خطر ورشکستگی نجات پیدا کرده و بازار هدف را به سمت فروش نقدی ببریم

وضعیت نیروی انسانی را بررسی کنید

مهمترین پایگاه تشکیل دهنده ی هر مجموعه ای، نیروی انسانی است. اما اگر در استخدام یا به کارگیری نیروها بر اساس توان واقعی دقت کافی را نداشته باشیم، همین پایگاه تبدیل به نقطه ی ضعف ما و در نهایت ورشکستگی میشود.

نیروی انسانی

اخراج نیروهای ناکارآمد

باید یک مهارت جدید را بیاموزیم. اخراج نیروهای ناکارآمدی که ممکن است در هر سازمانی بوده و تبدیل به معضل شده اند، از هرچیز برای ما مهم تر است. اغلب به دلیل سابقه، احساسات شخصی و یا ترس از پیامدهای آن حاضریم به ادامه ی حضور این نیروها تن بدهیم که عملا سم مهلک برای سازمان هستند که احتمال ورشکستگی را بالا میبرند.

مدیریت هزینه ها

باید بدانیم که منابع ما محدود هستند. حتی اگر بسیار زیاد به نظر میرسند! اگر نتوانید هزینه های خود را مدیریت کنید، بی شک به عواقب بد و احتمالا ورشکستگی دچار میشوید. باید نرخ بازگشت سرمایه ROI را بهبود بخشیم و حتی ضررهای احتمالی را به سود پیش بینی شده تبدیل کنیم. شما حتما باید بتوانید کسب و کار خود را کنترل کنید. باید بتوانید گام بعدی را پیش‌بینی کرده و از اشتباهات گذشته درس بگیرید

نرخ بازگشت سرمایه

این سمینار مناسب چه کسانی است؟

برای تمامی مدیران کسب و کارها، فروشگاه های خدمات و یا محصول به صورت اینترنتی، تولیدی های کوچک، دفترهای پخش، خرده فروشی ها، داروخانه ها و لوازم بهداشتی و کسب و کارهایی که با مشتری چه به صورت حضوری و یا تلفنی در ارتباط هستند

سمینار تخصصی « مقابله با ورشکستگی » توسط عصر خلاقیت و با سخنرانی مصطفی طاهری کارشناس مدیریت صنعتی و دانش آموخته ی دوره ی BLS از دانشگاه صنعتی شریف آماده برگزاری شده است. در انتها برای شما آرزوی توفیق روزافزون داریم. بدانید که زندگی بهتر و آسوده تر حق طبیعی شماست که با روزمرگی از آن غفلت میکنید. علاوه بر همه ی توضیحات ذکر شده به شما گواهی نامه ی معتبر شرکت در این کارگاه را اهدا خواهیم کرد.

 

برای تهیه بلیط سمینار «ورشکست نشویم» از طریق ایوند میتوایند روی این نوشته کلیک کنید

 

ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مطالب بیشتری سود ببرید

اینستاگرام مصطفی طاهری
کانال آپارات عصر خلاقیت
لینکداین مصطفی طاهری
فیسبوک مصطفی طاهری
توئیتر مصطفی طاهری

 

ورشکستگی

 

همچنان در عصر خلاقیت بمانید

سمینار مصطفی طاهری
کلیپ انگیزشی – زمان شما چطور میگذره؟
میلیاردرها چه خصوصیاتی دارند
باید خودتو باور داشته باشی – کلیپ انگیزشی
سرویس نمایش ویدیو
کلیپ انگیزشی انگیزه داشته باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟