کسب وکار اینترنتی و دلایل شکست آن

کسب وکار اینترنتی

کسب وکار اینترنتی و دلایل شکست [اینفوگرافیک]

دلایلی وجود دارد که یک کسب وکار اینترنتی دچار شکست میشود توجه به این دلایل میتواند در تصمیم گیری هر چه بهتر در مسیر یک کسب وکار اینترنتی شما را یاری کند. در این مقاله در یک اینفوگرافی به 6 دلیل از دلایلی که باعث شکست یک کسب و کار اینترنتی میشود اشاره میکنیم.

 

اولین دلیل: داشتن هدف نادرست

تعیین یک هدف درست و واقع بینانه بسیار حائز اهمیت است. هدفی داشته باشید که عاشقانه و محکم برای رسیدن به آن تلاش کنید. تلاش کنید و ایمان داشته باشید که در نهایت به آنچه در ذهن خود پرورش داده اید خواهید رسید.

 

دومین دلیل: کمال گرایی

انسان کمال گراست و به دنبال بهترین از هر چیزی است. اما بیش از اندازه کمال گرا بودن بازدارنده است و این باور که همه چیز در حد عالی و بدون هیچ نقصی باشه اشتباه بزرگی است چرا که شما همراه به دنبال بهترین خواهید بود ، در حالی که ممکن است دستیابی به این بهترین خیلی دیر یا شاید هم اصلا اتفاق نیفتد. لازم است برای رسید به بهترین تلاش کرد اما دستیابی یکباره به بهترین و بدون کسب تجارب متفاوت کار بسیار دشواری است.

 

سومین دلیل: زمان ناکافی

یکی از دلایلی که یک کسب و کار اینترنتی به هدف مورد نظر شما نمیرسد این است که شما به اندازه کافی برای کسب وکار اینترنتی خود زمان نمی گذارید. هر کسب و کاری نیازمند زمانی است که باید به آن اختصاص داده شود تا به هدف یا به عبارتی به بازگشت سرمایه اولیه برسد. شما قبل از به ثمر رسیدن کسب و کار خود لازم است انرژی و زمان بیشتری به آن اختصاص دهید تا زمان برداشت از زحمات خود را در نتیجه و جایگاهی که انتظارش را میکشید فرا رسد.

 

چهارمین دلیل: نداشتن خلاقیت

برای تمایز کسب وکار اینترنتی خود با دیگر رقبا لازم است که خلاقیت داشته باشید. بدون خلاقیت نمی­توانید منحصر به فرد باشید و به آن کمال گری  واقع بینانه ای که در ذهن خود دارید نزدیک و نزدیکتر شوید. به جرات میتوان گفت یکی از مهمترین مواردی که باعث موفقیت و پیشرفت یک کسب وکار اینترنتی میشود خلاقیت است.

 

پنجمین دلیل: ایده نامناسب

داشتن ایده ای هر چند ساده اما متفاوت با رقبا و دیگران بسیار اهمیت دارد.  ایده یکی از اجزای اصلی یک کسب و کار اینترنتی است اما کسب و کاری که بر پایه یک ایده نامناسب راه­اندازی شده باشد در مسیر غلطی قرار گرفته  و تلاش های شما را ناکام میگذارد.

 

ششمین دلیل: عدم ارزیابی

زمانی میتوان درباره موفقیت با عدم موفقیت یک کسب و کار اینترنتی صحبت کرد که راه های رفته را آنالیز و بررسی کنیم. بدون ارزیابی مرحله به مرحله و همچنین ارزیابی نتایج نمیتوان موجه شد تا چه اندازه به هدف و مقصود نزدیک شده اید. به علاوه بدون ارزیابی چه میتوان متوجه شد در مسیر درستی در حال حرکت میباشید. ارزیابی را فراموش نکنید!

 

کسب وکار اینترنتی

 

رازهای کسب ثروت در کسب و کار [اینفوگرافیک]

یوتیوب راهی برای جهانی شدن [اینفوگرافیک]

 

با عصر خلاقیت همراه باشید و از سایر مطالب بخش بلاگ  و کارآفرینی دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

سایر مطالب:

مدیریت جلسات کاری
پرورش خلاقیت و 22 راهکار برای تقویت آن
تقویت حافظه در ابتدای صبح
بهترین زمان گذاشتن پست در شبکه های اجتماعی

One thought on “کسب وکار اینترنتی و دلایل شکست آن

  1. Pingback: مدیریت جلسات کاری • عصر خلاقیت - مصطفی طاهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =

× احتیاج به کمک دارید؟ در واتساپ مطرح کنید