چرا کسب و کار اینترنتی بهتر است؟

کسب و کار اینترنتی

چرا به کسب و کار اینترنتی نیازمندیم؟

در این مقاله در نظر داریم در مورد کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم. به طور کلی کسب و کار به دو صورت حضوری و مجازی یا همان کسب و کار اینترنتی صورت می گیرد. در کسب و کار حضوری شما دارای محیط کار، دفتر یا شرکتی هستید که به طور مستقیم با مشتری در ارتباط می باشید و در کسب و کار اینترنتی شکل متفاوتی از تعامل بین شما و مشتری شکل میگیرد. البته با توجه به سنتی و حضوری بودن اکثر کسب و کار ها در ایران کسب و کار اینترنتی در مرحله ی اولیه خود می باشد و رشد خود را به طور فزاینده ای آغاز کرده است.

فراموش نکنید در دنیای امروز اینترنت مکانی پر از پول نقد محسوب می شود. بازاریابان اینترنتی تلاش می‌کنند تا سهم بیشتری از این بازار را به خود اختصاص دهند. اما تنها ۲۰ درصد از آنها حدود ۸۰ درصد از پول اینترنتی را کسب می کنند و این به دلیل داشتن طرز فکر نادرست درباره کسب وکار اینترنتی است.  کسب درآمد از اینترنت نیازمند آگاهی و آشنایی با حوزه مورد علاقه کسب و کار اینترنتی شما، استفاده از  راه ها ، ابزارها صحیح است.

چرا به کسب و کار  اینترنتی نیازمندیم؟

شاید این سوال ذهن شما را هم درگیر کرده باشد که چرا به کسب و کار  اینترنتی نیازمندیم؟ دلایلی وجود دارد که افراد را مجاب به استفاده از روش کسب و کار اینترنتی می نماید. این دلایل همان مزیت ها و برتری های روش کسب و کار در اینترنت بر کسب و کار حضوری می باشد.

کسب و کار اینترنتی

قطعا برای شما هم پیش آمده که در مورد موضوعی به دنبال اطلاعات باشید و ساده ترین راه چیست؟ ساده‌ترین راه کسب اطلاعات، جستجوی آن در اینترنت است. شما گوشی موبایل خود را خارج کرده و به موتور جستجوی گوگل رفته و جستجو میکنید. وقتی مردم در موتورهای جستجو به دنبال محصول یا خدمات می‌گردند، وب‌سایت و اکانت های مجازی دیگر کسب وکار شما را معرفی میکنند. این یعنی بازاریابی رایگان برای شما. البته فراموش نکنید داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق نیازمند پیمودن مراحلی است که باید به درستی طی شود.

سطوح کسب وکار اینترنتی

کسب وکار اینترنتی سطوح متفاوتی از جامعه و سطح بزرگی از جغرافیا را شامل میشود و به ایجاد مشتریان بیشتر برای کسب وکار شما کمک زیادی می‌کنند. حتی داشتن کسب و کار اینترنتی در کنار کسب و کار حضوری شما را از رقبب‌هایتان جلوتر باشید.

کسب درآمد از اینترنت با سرمایه اندکی امکان پذیر خواهد بود. شما در شروع با توجه به کسب و کار مورد نظر خود نیاز به شرکت، فروشگاه و یا مغازه را نخواهید داشت و به عبارتی کسب و کار اینترنتی نیازمند سرمایه اولیه ی اندکی برای راه اندازی می باشد.

کسب و کار اینترنتی نیازمند افراد کمتری می باشد و در شروع کار صرفا حضور خودتان و یا تعداد محدودی از افراد کافی است.

مدیریت کسب و کار اینترنتی با توجه به استفاده از ابزارها و امکانات فضای مجازی و دنیای بزرگ اینترنت با پیشرفت روز  افزونی همراه خواهد بود و به طور کلی مدیریت بازدهی بالاتری خواهد داشت

کسب و کار اینترنتی محدود به زمان و مکان نیست. شما میتوانید همیشه و در ۲۴ساعت روز در دسترس باشید و  مشتریان شما در هر نقطه ای و در هر زمانی میتوانند با شما تعامل داشته باشند. در کسب و کار اینترنتی دیگر محل و مکان کسب وکار شما معنی نخواهد داشت  زیرا مشتریان شما می توانند از سراسر ایران و جهان باشند و هیچگونه محدودیت مکانی برای پیدا کردن مشتری نخواهید داشت.

راه اندازی سایت، استفاده از ابزارهای بازاریابی آنلاین و حضور شبکه های مجازی شما را در راه اندازی کسب و کار اینترتی یاری خواهد کرد.

تعیین زمان کاری برای کسب و کار اینترنتی در دستان شماست.

شما در هر لحظه از روز می توانید کار کنید زیرا کسب و کار اینترنتی تایم کاری ثابتی ندارد و این شما هستید که برای کسب و کار خود زمان مشخص میکنید. شما می توانید حتی بیشتر از تایم کاری بر روی کسب و کار اینترنتی خود کار کنید.

عدم محدودیت کاری در  روزهای کاری کسب و کار اینترنتی از دیگر مزیت های این کسب و کار است. شما میتوانید حتی در روزهای تعطیل هم مشغول کسب و کار خود باشید.

شما به عنوان مدیر می توانید بر تمامی قسمت های کسب و کار اینترنتی خود نظارت داشته باشید و عملکرد قسمت های مختلف را با آمار دقیقی که می توانید از سایت  یا ابزارهای در دسترس کسب وکار خود به دست آورید، بسنجید و با توجه به آمار روز به روز در کسب و کار خود پیشرفت کنید. وب مستر یک ابزار عالی در تحلیل صفحات سایت است که شما را در این مسیر یاری میکند.

برای مشاهده مقاله ها و آموزش های مرتبط با وبمستر کلیک کنید.

کسب و کار اینترنتی

سرعت بالای انجام کار در کسب و کار اینترنتی

با توجه به عدم محدودیت های گفته شده در کسب و کار اینترنتی سرعت انجام و پیشرفت کار در این کسب و کار بسیار بالا می باشد و در اندک زمانی می توانید صاحب کسب و کاری بزرگ در بازار باشید.

 تعامل مستقیم با مشتری: در کسب و کار اینترنتی شما به طور مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستید و مستقیم می توانید علاوه بر فروش و ارائه ی خدمات دیگر نیازهای آن ها را شناسایی کنید و محدوده ی کاری خود را بهینه کنید.

حذف واسطه: در کسب و کار اینترنتی واسطه ای وجود ندارد لذا این مورد هم به سود مشتری و هم به سود شما خواهد بود زیرا قیمت ها بهینه می باشد و شما با قیمت بالاتری نسبت به کسب و کار حضوری فروش خواهید داشت و مشتری نیز با قیمتی پایین تر از کسب و کار حضوری خرید خواهد کرد.

 رشد تقاضای روزافزون اینترنت

طبق آمار هر روز  تعداد کاربران اینترنت به طور قابل توجهی افزایش می یابد و در نتیجه اهمیت کسب و کار اینترنتی روز به روز بیشتر از قبل می شود.

سود فراوان در روش راه اندازی کسب و کار اینترنتی: با توجه به اینکه در کسب و کار اینترنتی هزنیه پایین است و فروش بالا  اگر درست پیش رفته باشید، باید گفت شما جذب سود بیشتری نسبت به کسب و کار حضوری خواهید داشت.

تبلیغات ارزان: در کسب و کار اینترنتی شما برای فروش و ارائه ی خدمات بالا نیازمند تبلیغات و جایگاه خوبی در موتورهای جستجوگر می باشید که فضای اینترت برای کسب و کار شما راه های بسیاری را ایجاد کرده که شما با استفاده از این امکانات میتوانید تبلیغات ارزان و متناسبی را داشت باشید.

پیشنهاد میکنم مطالب موجود در مدیریت و بهینه سازی موتورهای جستجو ی عصر خلاقیت را مطالعه کنید

جایگاه کسب وکار شما در موتورهای جسجو

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که جایگاه کسب وکار شما در موتورهای جسجو چه اهمیتی خواهد داشت؟ باید گفت طبق آمار %۹۱ کاربران تنها در صفحه اول گوگل به دنبال نیاز خود هستند لذا حضور در صفحه اول گوگل تضمینی برای سود بالای کسب و کار اینترنتی شما می باشد. به این دلیل حضور در صفحه اول گوگل مطرح شد که %۸۸ کاربران اینترنت از موتور جستجو گوگل استفاده می کنند در نتیجه به صرفه می باشد که کار خود را در گوگل ادامه دهید.

یکی از امکانات بی نظیری که کسب وکار اینترنتی را خاص میکند امکان استفاده از تبلیغات آنلاین و رایگان است.

تعریف تبلیغات اینترنتی:

تبلیغات اینترنتی گونه ای از تبلیغات می باشد که در فضای اینترنت انجام می گیرد. این نوع تبلیغات قابلیت بی نظیری در پیدا کردن مشتریان بالقوه دارد به گونه ای که بالاترین نرخ بازگشت را برای شما بوجود می آورد. تبلیغات اینترنتی پر سود ترین تبلیغ از انواع تبلیغات می باشد زیرا در قبال هزینه ی کم سود فراوانی بدست خواهید آورد. تبلیغات اینترنتی از بین انواع تبلیغات دارای کاربرد بیشتری است زیرا به دلیل قیمت مناسب برای تجارت های نوپا موثر است و به دلیل طیف وسیع تبلیغات برای تجارت های قدیمی و مشهور موثر است.

انواع تبلیغات اینترنتی:

  • تبلیغات در گوگل
  • تبلیغات بنری
  • تبلیغات ما بین صفحات
  • تبلیغات پاپ آپ:
  • امتیاز دادن به مشتریان
  • تبادل بین سایت
  • ایمیل:
  • تبلیغات در سایدبار سایت ها یا حاشیه

 

اهمیت تبلیغات در گوگل

حضور در صفحه اول گوگل از دو راه امکان پذیر است:

۱- سئو

۲- گوگل ادوردز

ایران تبلیغ استفاده از گوگل ادوردز را به شما پیشنهاد می کند زیرا در ده دقیقه شما به لینک اول در صفحه اول خواهید رسید و با هزینه اندک و سود بالا کسب و کار خود را شروع خواهید کرد. نقطه قوت گوگل ادوردز این مورد است که شما در ازای هر مشتری که وارد سایت شما می شود مبلغ اندکی به گوگل پرداخت خواهید نمود.

 

نتیجه گیری:

با حضور در دنیای کسب و کار اینترنتی جز نخستین افراد استفاده کننده در این کسب و کار پرسود خواهید بود در نتیجه با هزینه ی کمتر از مقدار معمول به پیشرفتی باورنکردنی خواهید رسید.

 

با عصر خلاقیت همراه باشید و از سایر مطالب بخش بلاگ عصر خلاقیت دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟