ویدئوها در بازاریابی محتوا

ویدئوها در بازاریابی محتوا

ویدئوها در بازاریابی محتوا

ویدئوها در بازاریابی محتوا و به طور کلی در تولید محتوا گونه های متفاوتی را دارا می باشد، که به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

Demo Video ویدئوهایی که نشان‌دهنده روند تولید محصول شما هستند و برای آشنایی مخاطبان با کسب‌وکار شما ساخته می‌شود.

Brand Video این ویدئوها، به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگ‌تر برای نمایش دیدگاه‌ها، محصولات و خدمات کسب‌وکارها ساخته می‌شوند. هدف اصلی این ویدئوها، آگاه‌سازی مردم از برند شرکت و جذب مخاطبان هدف است.

Event Video در صورتی که کسب‌وکارتان اسپانسر یک رویداد، کنفرانس یا نمایشگاه است، یا در آن شرکت می‌کند، ساخت یک ویدئو از حضور در رویداد، مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های جالب می‌تواند به اعتبار و محبوبیت کسب‌وکار شما کمک کند. این ویدئوها باید شامل مواردی نظیر خلاقیت، نظرات کارشناسان، داستان موفقیت و فرصت‌های شغلی باشد.

Expert Interview انتشار ویدئوهای مصاحبه با کارشناسان داخلی یا افراد تاثیرگذار در صنعت مربوط به کسب‌وکارتان، باعث ایجاد اعتماد در مخاطبان می‌شود.

Educational or How to Videos این ویدئوها برای آموزش موارد جدید یا ارائه اطلاعات پایه برای درک بهتر کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویدئوها، چگونگی انجام یک کار را معرفی بیان می‌کند.

ارایه یک ویدیو آموزشی از نحوه کار محصول یا خدمات می‌تواند به مشتری بینش بهتری بدهد و این مطمیمن در فروش نیز تاثیر گذار خواهد بود. اینگونه از ویدیوها معمولا برای بخش پیشتیانی، پاسخ به سوالات متداول و حتی برای ارایه یک دمو از محصولات ارایه می‌شود

Explainer Videos این ویدئوها، دلیل نیاز مخاطبان به محصولات یا خدمات را برای مخاطبان توضیح می‌دهد. جنبه تبلیغاتی این ویدئوها بسیار زیاد است. اغلب این ویدئوها بر داستان‌پردازی مناسب تاکید دارند. در این ویدئوها، شخصیت داستان پس از مواجه شدن با یک مشکل، با استفاده از محصولات یا خدمات آن برند، مشکلش برطرف می‌شود.

Animated Videos ویدئوهای انیمیشنی برای کارهایی که نیازمند تصویرسازی بسیار قوی و انتقال داده‌های زیادی است، مناسب می‌باشد. این ویدئوها می‌توانند به دو صورت ۲D و ۳D ساخته شوند.

موشن‌گرافی و انیمیشن: با انیمیشن، شما می توانید هر چیزی را معرفی کنید. این سبک بیشتر برای شرکت‌های فناوری و سرویس‌دهنده در محیط اینترنت استفاده می‌شود. یک روش عالی که می‌تواند موارد انتزاعی و مفهومی مانند ‘سرویس‌های ابری cloud’ را به خوبی ارایه دهد. انیمیشن باعث می‌شود که بتوانید برند خود را خیلی سریع در ذهن مخاطبان معرفی کنید. استفاده از رنگ‌ها و تم‌های مختلف که ‌می‌تواند با هویت گرافیکی برند و سایت شما یکپارچه شود نیز از ویژگی‌های انیمیشن است.

Live Video این ویدئوها برای نمایش پشت صحنه‌هایی از تلاش‌های شرکت یا ارائه‌های آنلاین ساخته می‌شوند. در حال حاضر و در کسب‌وکارهای ایرانی، این ویدئوها در قسمت لایو اینستاگرام نمایش داده می‌شوند که مردم می‌توانند نظرات و سوالات خود از شرکت را مطرح کنند.

ویدیو‌های که به صورت واقعی و زنده فیلم برداری شده است و همینطور توضیحات کافی در آن ارایه می‌شود یک راه خوب برای معرفی و نشان دادن محصول و یا خدمات ملموس است.

۳۶۰-Degree & Virtual Reality Videos تماشاگران این ویدئوها می‌توانند با اسکرول کردن، ویدئو را از تمامی جهت‌ها تماشا کنند. این نوع ویدئوها برای نمایش یک مکان یا رخداد مناسب هستند. واقعیت مجازی در این ویدئوها، امکان تجربه بهتر را برای کاربر فراهم می‌کند. این ویدئوها، معمولاً از طریق دستگاه‌هایی نظیر Google Cardboard و Oculus Rift نمایش داده می‌شود.

فیلم‌های در مورد کمپانی: فیلم‌های در مورد داستان شکل‌گیری شرکت یا روند کار کارمندان یک راه عالی برای معرفی تیم، فرهنگ، و فلسفه شرکت شما است.

 

در بخش بعدی به چرخه بازاریابی محتوا می پردازیم. 

با عصر خلاقیت همراه باشید و از سایر مطالب بخش بازاریابی محتوا دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

× چطور می‌تونم به شما کمک کنم؟