چرخه بازاریابی محتوا

چرخه بازاریابی محتوا

چرخه بازاریابی محتوا

چرخه بازاریابی محتوا ، شامل مراحل  و راهکارهای متفاوتی است که به صورت تجربی استخراج شده است و هم‌اکنون به عنوان قوانین بازاریابی محتوا و به شکل چرخه ای در بازاریابی محتوا مطرح شده‌اند که می‌بایست همواره در فرایند بازاریابی محتوایی خود در نظر بگیریم. هر گونه خطا یا نقصی در هریک از بخش های این چرخه ممکن است منجر به بی‌نتیجه ماندن تمام زحمات یا عدم رسیدن صحیح به اهداف و فعالیت‌های ما شود. به همین جهت ضروری است که چرخه بازاریابی محتوایی را به خوبی درک و  به درستی استفاده کنیم.

 

۱- برنامه‌ریزی: قسمت برنامه‌ریزی عبارت است از:

  • تحقیق
  • ایده‌پردازی،طوفان فکری،اتاق فکر
  • استراتژی (آماده‌سازی و تنظیم برنامه): طراحی استراتژی صحیح گامی بسیار مهم است که باید صورت بگیرد. منظور از استراتژی صحیح، کسب شناخت صحیح از کاربران و طراحی KPI است. هر پروژه‌ای که بدون هدف‌گذاری پیش برود، نتیجه‌ای مناسبی دریافت نخواهد کرد. مانند فردی که چشمانش را بسته‌ باشند، هرقدر هم که سرعتش زیاد باشد ممکن است مسیر اشتباهی را طی کند.

 

۲- تولید محتوا

تولید محتوای صحیح بیشترین زمان را در این چرخه می‌گیرد باید مراقب کیفیت و ارزش آن باشید. طبق استراتژی های محتوایی، محتوای مناسب کسب‌وکار خود را تولید کنید. جدولی برای کیووردهای انتخابی طراحی شود، صفحات فرود به درستی ایجاد شوند، داده‌ها بصری سازی شوند و محتوا روی وبلاگ درج شود.

 

۳- بهینه‌سازی

بررسی رفتارهای مخاطبان، به عبارتی آنالیز به شما کمک کند که این مرحله جداگانه‌ای است و در کل دوره بازاریابی محتوا هم مطرح می‌گردد.

 

۴- توزیع و پخش محتوا

محتوای تولید شده بر اساس استراتژی های مرحله اول نیاز به توزیع دارد. این توزیع از طریق شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی، سئوی فنی، لینک سازی، تبلیغات کلیکی و … صورت می‌گیرد. از هیچ کانالی گذشت نکنید و محتوای‌های خود را در همه جا پخش کنید. از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا وب‌سایت‌هایی که در قبال هزینه‌ای، این کار را برای شما انجام می‌دهند. توجه داشته باشید که فقط کانال‌های باکیفیت هستند که برای شما بازخورد مثبت در پی دارند.

 

۵- آنالیز

فعالیت بدون ارزیابی روند رشد بی‌فایده است در نتیجه وجود یک ابزار برای تحلیل و بررسی روند کار ضروری است. از گوگل آنالیتیکس یا ابزارهای تحلیلی دیگر برای این کار استفاده کنید تا متوجه  باز خوردها شوید حتی لازم است که بازخورد خود را از کانال‌هایی که انتخاب کرده‌اید را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب‌‌های شما در دوره‌های بعدی هوشمندانه‌تر شود.و مهم‌تر اینکه ابزارهای تحلیلی مخصوص خود را داشته باشید. میزان نرخ تبدیل در ایمیل، میزان درگیری کاربر در شبکه‌های اجتماعی، میزان بازدید و …همه و همه اماری هستند که می‌بایست بصورت دقیق رصد شوند.

 

در بخش بعدی به تبدیل بازاریابی محتوایی خوب به عالی می پردازیم. 

با عصر خلاقیت همراه باشید و از سایر مطالب بخش بازاریابی محتوا دیدن فرمایید.

 

با امتیاز دادن به این مطلب ما را در تولید محتوای بهتر یاری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

× احتیاج به کمک دارید؟ در واتساپ مطرح کنید